• Odbierz prezent
kryptowaluty

9 października portal Cointelegraph poinformował, że według dyrektora firmy Grayscale zainteresowanie kryptowalutami inwestorów instytucjonalnych wciąż rośnie.

 

Grayscale to gigant zarządzania aktywami kryptowalutowymi. Obecnie oferuje fundusze powiernicze umożliwiające inwestycje w 9 kryptowalut: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Ethereum Classic, ZEN, Stellar Lumens, XRP, Zcash.

8 października dyrektor Grayscale ds. sprzedaży i rozwoju – Rayhaneh Sharif-Askary udzielił wywiadu dla portalu informacyjnego The Block. Według niego inwestorzy instytucjonalni wciąż wkraczają w rynek kryptowalut w 2019 r. Dostrzegł także, że zainteresowanie tych inwestorów kryptowalutami w II kwartale 2019 r. zwiększyło się dwukrotnie.

W swym wywiadzie Sharif-Askary powiedział, że firma Grayscale rozwijała się konsekwentnie przez cały ostatni rok. W samym drugim kwartale pozyskała od inwestorów 85 mln USD. Jest to dwukrotnie więcej niż w I kwartale. Udział inwestorów instytucjonalnych wynosi ponad 80% wszystkich zainwestowanych środków.

W kwestii wchodzenia inwestorów instytucjonalnych w rynek kryptowalut, Sharif-Askary wyjaśnił: „To naprawdę zabawne, często mnie o to pytają. W mediach jest taka retoryka: kiedy inwestorzy instytucjonalni zaczną się angażować, kiedy zaczynają inwestować – to jest zabawne, bo jest w tym pewna ironia. Widzimy, że inwestorzy instytucjonalni są z nami cały czas i to już od dawna.”

Mówiąc o uruchomieniu w ostatnim czasie platformy instrumentów pochodnych na kryptowaluty Bakkt, należącej do Intercontinental Exchange, Sharif-Askary powiedział, że panuje podekscytowanie tym, że przybywa tam coraz więcej inwestorów instytucjonalnych. Oprócz wzrostu zainteresowania inwestorów instytucjonalnych rynkiem kryptowalut, Sharif-Askary zwrócił uwagę na rosnące zainteresowanie altcoinami ze strony inwestorów. W II kwartale w Grayscale około jedna czwarta wszystkich inwestycji wpłynęła do funduszy altcoinowych. Dyrektor Grayscale stwierdził, że to może sygnalizować wzrost poczucia komfortu inwestorów z kryptowalutami jako nową klasą aktywów: „To znak, że inwestorzy czują się bardziej komfortowo z tą klasą aktywów. To wspaniale widzieć taką dywersyfikację.”

Portal Cointelegraph zwraca uwagę, że te optymistyczne stwierdzenia kontrastują z ogólnym sentymentem w tej branży wokół inwestorów instytucjonalnych od czasu niezbyt zadowalających początków platformy Bakkt, uruchomionej we wrześniu. Od tej pory uważano, że inwestorzy instytucjonalni raczej będą trzymać się z daleka od Bitcoina, tym bardziej, że ucichł rozgłos wokół zaangażowania takich inwestorów w rynek kryptowalut.

Czytaj także: Bitcoin futures startują na platformie Bakkt - dużo dymu, mało ognia?

W poniedziałek 23 września ruszyły szeroko komentowane i wzbudzające mnóstwo emocji kontrakty terminowe na bitcoina (BTC), oferowane przez giełdę Bakkt. To nie tylko jedno z najbardziej oczekiwanych tegorocznych wydarzeń na rynku kryptowalut, ale także pierwsze kontrakty futures na wirtualne aktywa .. Czytaj
Bitcoin futures startują na platformie Bakkt - dużo dymu, mało ognia?


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk