• Sklep
  • Odbierz prezent
easyMarkets
Z artykułu dowiesz się:

- Co na temat koordynacji polityki monetarnej i fiskalnej sądzi szef BoC

Rządy i banki centralne poszczególnych państw potrzebują zdecydowanie większej koordynacji, aby móc debatować nad sprawami politycznymi i rozważać, jaki wpływ wywierają one na poziom długu publicznego i szeroko rozumianą stabilność finansową, w średnim okresie - powiedział dzisiaj Stephen Poloz, gubernator Banku Kanady.

 

Poloz podkreślił, że dobrym tego przykładem jest 2 procentowy cel inflacyjny Kanady, który został wspólnie ustalony przez rząd federalny i bank centralny w tym państwie.

 

"Koordynacja polityki wokół uzgodnionego celu wydaje się być bardziej obiecująca niż poszukiwanie jakiegoś optymalniejszego warunku," powiedział w przygotowanym tekście wykładu dla Kanadyjskiego Stowarzyszenia Ekonomicznego w Ottawie.

 


Poloz stwierdził, że koordynacja polityk była ważna, ponieważ istniały granice dla długu publicznego i długu sektora prywatnego, które nie byłyby tolerowane, po ich przekroczeniu, przez rynki finansowe.


easyMarkets

easyMarkets (wcześniej EasyForex) jest brokerem świadczącym usługi w 160 krajach. Zapewnia dostęp do ponad 175 produktów inwestycyjnych, w tym: walut, towarów i opcji. easyMarkets posiada licencję cypryjską - CySEC (ważną na terenie całej UE na mocy dyrektywy MIFiD) oraz australijską - ASIC.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk