• Odbierz prezent
Wedding Designer trafi na rynek w kwietniu 2021

Forestlight Games, producent i wydawca gier na PC i konsole, którego udziałowcem jest notowany na GPW PlayWay, prezentuje na platformie Steam najnowszą odsłonę jednego ze swoich autorskich tytułów: Wedding Designer. W najbliższych dniach na Steam pojawi się m.in. zaktualizowane demo tytułu. Symulator agencji zajmującej się organizacją eventów w niezwykłych i nietypowych miejscach, dedykowany jest nie tylko młodym parom, ale i miłośnikom designu, czy pasjonatom architektury wnętrz. Produkcja trafi na rynek w Q2 2021. Wcześniej studio wyda bezpłatny prolog gry, która już teraz liczy ponad 11 tys. zapisów na TOP Wishlist platformy Steam. FLG chce zadebiutować na rynku NewConnect w połowie 2021 roku.

- Jedni szukają ekskluzywnych miejsc, inni oryginalności. Olbrzymią rolę odgrywa tu wyobraźnia, której efekty będą widoczne w Wedding Designer. To jedna z naszych ważnych produkcji, której zakres postanowiliśmy rozszerzyć o imprezę Halloween, urodziny czy bal przebierańców. Celujemy z premierą na kwiecień 2021. Na początku przyszłego roku udostępnimy darmowy prolog gry. Agencję organizującą nietypowe eventy dedykujemy nie tylko młodym parom, ale także generalnie miłośnikom designu, czy pasjonatom aranżacji wnętrz – mówi Tomasz Mazur, prezes zarządu Forestlight Games. – Jak wynika z przeprowadzonej przez nas ankiety już dzisiaj ponad 75 proc graczy kupiłoby nasz symulator projektanta eventów. Wishlista liczy ponad 11 tys. zapisów. W najbliższych dniach zaprezentujemy na platformie Steam między innymi zaktualizowane demo gry, co mam nadzieję wpłynie na jeszcze lepszy odbiór tego oryginalnego tytułu. Zachęcam do śledzenia karty projektu – dodaje.

Organizacja nietypowych eventów tylko z Forestlight Games! - 1W Wedding Designer gracz będzie miał za zadanie zorganizować szereg eventów, w tym oryginalne wesele na starej farmie, złomowisku, opuszczonej fabryce czy jaskini. Produkcja da graczom możliwości tworzenia nowych przedmiotów, aranżacji niezwykłych miejsc i tworzenia niepowtarzalnych klimatów, przy okazji opowiadając ciekawe historie.

Wczesne demo gry było prezentowane graczom podczas jesiennej edycji Festiwalu Steam. Planowane są także porty gry na wszystkie konsole, a także wersja mobilna.

Rolę wydawcy Wedding Designer pełni zarówno Forestlight Games oraz notowana na GPW spółka PlayWay.

Jeszcze w 2020 swoją premierę będzie miał pierwszy tytuł z portfolio produkcyjnego studia - Dorian Morris Adventure. Produkcja przygodowa, zrealizowana w oparciu o wiedzę o ludzkim umyśle, także zasila listę życzeń platformy Steam. Wcielając się w Doriana Morrisa, gracz podąża tropami pozostawionymi przez jego dziadka, sławnego podróżnika. Przeżywa ciekawe przygody i rozwiązuje liczne zagadki.

Dołączenie do grona spółek publicznych FLG planuje w połowie 2021. Oprócz wspomnianego Wedding Designer, spółka pracuje nad kilkoma innymi tytułami The Pope: Power & Sin, Rollercoaster Mechanic, Lifeguard Simulator czy Camper Flipper.

Karta gry: https://store.steampowered.com/app/1125890/Wedding_Designer/

Pod nazwą Forestlight Games działa na rynku od 2019 roku. Studio z Grupy PlayWay zajmuje się produkcją i wydawaniem gier na PC i konsole. FLG ma na swoim koncie premierę gry Electro Ride: The Neon Racing, której jest wydawcą. Tytuł m.in. był nominowany do Best Indie Game na Digital Dragons. W 2020 roku swoją premierę będzie miał Dorian Morris Adventure – pierwszy tytuł z portfolio produkcyjnego studia. To gra przygodowa, zrealizowana w oparciu o wiedzę o ludzkim umyśle.

Funkcję CEO spółki pełni Tomasz Mazur, który posiada wieloletnie doświadczenie na rynku. Zaczynał od założenia spółki Mirage Media. 

Forestlight Games chce wejść na rynek NewConnect w I połowie 2021 roku.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk