• Odbierz prezent
Wczorajsze notowania giełdowe United Airlines zakończone dwucyfrowym wzrostem

Środowa sesja na Wall Street zakończyła się mieszanym wynikiem jeżeli chodzi o indeksy. Wśród indeksów Dow Jones jedynie wypadł pod kreską ze względu na niesłabnące obawy o szybkość ponownego otwarcia gospodarki. Natomiast na indeks S&P oddziaływały publikowane przez spółki wchodzące w skład indeksu lepsze od oczekiwanych wyniki za pierwszy kwartał.

Dla przykładu FedEx zyskał 16% po podaniu skorygowanego zysku na akcję o 1 dolar większy niż oczekiwano. Dwucyfrowym wzrostem zakończyły się również notowania United Airlines po podaniu informacji o planach dodania w sierpniu 25 000 lotów do swojego grafiku. Na fali obaw związanych z opóźnieniem otwierania gospodarek zyskiwały ponownie akcje spółek, które korzystały w poprzednich miesiącach na ograniczeniu przemieszczania się ludności. Dla przykładu Amazon i Netflix zakończyły wczoraj sesję mocnymi wzrostami, wyciągając oprócz swoich kursów indeks NASDAQ na historyczne maksima. Ze względu na krótszy tydzień w USA dzisiaj po południu uwaga inwestorów będzie skupiona wokół comiesięcznych danych dotyczących rynku pracy, w tym m.in. stopy bezrobocia i zatrudnienia w sektorze pozarolniczym.

Wczorajsza sesja zakończyła się również wzrostami głównych indeksów nad Wisłą. Mimo początkowego spadku indeksu WIG20, publikacja szeregu danych makro z USA oraz zachodniej Europy zmieniła po godzinie 14 bieg wydarzeń, przez co kurs zakończył notowania z 0,77% wzrostem. Wśród spółek z indeksu WIG20 najmocniej rosły notowania KGHM, Play i CD Projektu, którego notowania w ostatnim czasie ulegały wahaniom ze względu na mieszanie wrażenia po publikacji fragmentu gry „CyberPunk 2077”. Opublikowane przez PGNiG informacja o przelewie 1,5 mld USD tytułem nadpłaty za gaz przez spółkę Gazprom wpłynęła na silne otwarcie notowań spółki, którym do końca dnia nie udało się utrzymać wypracowanych wzrostów z początku sesji, od godziny 12 kurs oscylował w zakresie 4,60- 4,65. W przypadku rynku szerokiego mocne wzrosty panowały na akcjach Livechatu, którego kurs po podaniu wyników finansowych za poprzedni rok zakończył notowania blisko historycznych maksimów.

WIG w układzie dziennym

Wczorajsze notowania giełdowe United Airlines zakończone dwucyfrowym wzrostem - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk