• Odbierz prezent
Wczorajsze notowania giełdowe spółki Pfizer zakończone 4 procentowym wzrostem

Brak porozumienia miedzy Republikanami a Demokratami w sprawie kolejnego pakietu stymulacyjnego nie zachęcał inwestorów do zakupów, przez co główne indeksy na Wall Street zakończyły sesję pod kreską. Do spadków przyczyniły się również rozczarowujące dane za IIQ`20 roku opublikowane przez 3M, McDonald`s czy Harley-Davidson.

Spółki te reprezentujące tzw. starą gospodarkę pokazują, że nawet sprawdzone modele biznesowe mogą mieć problemy w funkcjonowaniu w czasie pandemii. Natomiast przeszło 4% wzrostem zakończyły się notowania Pfizera, którego wynik za drugi kwartał przebił oczekiwania analityków. Trzecim elementem, który wpływa na decyzje inwestycyjne jest oczekiwanie na lipcowe posiedzenie komitetu FOMC, który dzisiaj wieczorem opublikuje swoje stanowisko ws. kształtowania się stóp procentowych w najbliższym okresie.

Niewielkie spadki głównych indeksów przy obrocie na GPW rzędu 1,1 mld zł, dotknęły również polską giełdę. Brak porozumienia między stroną rządową a związkowcami w PGG był uzasadnieniem dla inwestorów do realizacji zysków na ostatnio rosnących walorach PGE (-6,1%) i Tauronu (-7,5%). Przecenie nie oparł się również kurs JSW, który wskutek podania przez spółkę informacji zakończeniu testów na utratę wartości aktywów, stracił 3,1%. Informacje płynące ze strony MAP odnośnie stopniowego odchodzenia od węgla, jako paliwa wykorzystywanego w elektrowniach przełożyły się na przeceny spółek okołogórniczych, notowanych na szerokim rynku. Dla przykładu przeszło 15% stratą zakończyły się notowania Famuru. Natomiast w przeciwną stronę poszył akcje Kruka (+16,5%), którego zarząd zarekomendował przeznaczenie części zysku netto za 2019 rok na skup akcji własnych lub wypłatę dywidendy oraz Grodna (+19,75%), który poinformował o pracach nad nową strategią. Na dzisiejszej sesji wpływ na notowania Budimexu oraz Santandera mogą mieć podane wyniki finansowe. W przypadku Budimexu zysk netto j.d. za I półrocze wyniosło 110,6 mln zł (72,1 mln zł rok wcześniej), natomiast zysk netto grupy Santader Bank Polska w IIQ`20 roku wyniósł 304,9 mln zł (prognoza 295 mln zł).

WIG w układzie dziennym

Wczorajsze notowania giełdowe spółki Pfizer zakończone 4 procentowym wzrostem - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk