• Odbierz prezent
Wczorajsze notowania giełdowe spółki Netflix zyskały niemal 12%

Trzecia z rzędu sesja na Wall Street kończy się ustanowieniem nowego historycznego maksimum notowań dla kluczowych amerykańskich indeksów. Środowa sesja wzmocniła indeks S&P 500 o przeszło 1%, a jeszcze mocniej, aż 1,7%, zyskał Nasdaq. Spośród największych technologicznych spółek najwięcej zyskał Netflix (niemal 12 %), co jednoznacznie przekreśliło tworzące się podstawy pod ruch konsolidacyjny.

Wczoraj spośród 10 największych spółek wchodzących w skład indeksu Nasdaq, aż 6 wspięło się na nowe historyczne szczyty notowań: Adobe (+9,1%), Facebook (+8,2%), Tesla (+6,4%), Amazon (+2,9%), Google (+2,4% ) i Microsoft (+2,2%). Pozytywny obraz dla odbudowującej się amerykańskiej gospodarki nakreślił lipcowy odczyt zamówień na dobra trwałe w USA, który wzrósł o 11,2% mdm wobec wzrostu w ubiegłym miesiącu o 7,7% mdm, przy oczekiwaniach rynku wynoszących 4,7%. Dzisiaj inwestorzy mogą zapoznać z wystąpieniem prezesa Fed Jerome’a Powella na sympozjum w ramach wirtualnej konferencji zastępującej tradycyjne spotkanie w Jackson Hole. Prawdopodobnym tematem będą cele i narzędzia polityki monetarnej oraz przedstawienie perspektywy dla inflacji.

Główne warszawskie indeksy również zakończyły wczorajszą sesję na plusach, jednak indeks blue chipów solidny wzrost zawdzięcza przede wszystkim CD Projektowi (największy udział w indeksie WIG20 – blisko 15%), który zyskał przeszło 7% i tym samym wyznaczył nowy historyczny szczyt notowań. Notowania kluczowego przedstawiciela branży gamingowej wystrzeliły w ostatniej godzinie handlu, co wspierał mocny wyskok Nasdaq, ale przede wszystkim wzrosty napędziły informacje o pracy nad grą mobilną w uniwersum Wiedźmina, którą stworzy studio Spokko – spółka zależna CD Projektu. W drugiej i trzeciej linii spółek, ze względu na 17%-owy i 10%-owy wzrost, uwagę inwestorów zwrócił Mabion i Asbis. Mabion w ostatnich miesiącach doświadczył sporych spadków i znajduje się na poziomach ostatni raz widzianych w 2013 roku. Z drugiej strony Asbis kontynuuje dynamiczny wzrost po marcowej korekcie, spółkę napędzają dynamiczne poprawy wyników finansowych (wzrost skonsolidowanych przychodów w lipcu o 32% rdr). Podobnie do Mabionu, lecz tym razem w pozytywnym znaczeniu, Asbis znalazł się na poziomach, które ostatni raz zdobywał 7 lat temu. Dziś wyniki za II kw. 2020 roku podał Cyfrowy Polsat: wynik EBITDA spadł r/r o 10,8% do 960 mln zł(poziom zbliżony do konsensus analityków), wzrósł natomiast zysk netto o 9,4% r/r, przebijając konsensus analityków zebrany przez PAP o 10,7%. Wyniki za analogiczny okres podała również Neuca: EBITDA wzrosła r/r o 9,4%, ten wynik przestrzelił konsensus o 9%, zysk netto również zaskoczył pozytywnie rosnąc rdr o 3,7%, co przebiło szacunki o 4,9%. Dziś wysyp wyników spółek (szczegóły w kalendarium).

/Adam Dudoń/

WIG w układzie dziennym

Wczorajsze notowania giełdowe spółki Netflix zyskały niemal 12%   - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk