• Odbierz prezent
Wczorajsze notowania giełdowe spółki Moderna zakończone ponad 9 procentowym wzrostem

Wzrost napięć na linii USA-Chiny nie przestraszył w poniedziałek inwestorów, którzy w oczekiwaniu na czwartkowe dane za IIQ`20 roku spółek o największej kapitalizacji kupowali akcje. W efekcie czego amerykańskie indeksy zakończyły wczorajszą sesję na zielono, a największy wzrost ponownie zanotował indeks Nasdaq.

Przeszło 9% wzrostem zakończyły się notowania spółki Moderna, która oprócz komunikatu o otrzymaniu 472 mln USD pomocy rządowej na opracowanie szczepionki przeciwko COVID-19 poinformowała o przystąpieniu do trzeciej fazy testów klinicznych związanych z tą szczepionką. Natomiast w przeciwnym kierunku powędrowały akcje spółki Hasbro, której zysk na akcje w IIQ`20 roku był dziesięciokrotnie niższy od oczekiwań rynkowych, co wpłynęło na przeszło 7% przecenę notowań. Jest to również dowód na to, jak lockdown kraju wpływa na działalność poszczególnych segmentów gospodarki. Tutaj również można przytoczyć opublikowane wczoraj dane dotyczące zamówień na dobra trwałe, których dynamika nie była zaskoczeniem dla rynku i wyniosła 7,3% w ujęciu m/m. Uwagę zwracają również surowce, w tym w szczególności złoto, które wskutek wzrostu napięć w konflikcie USA-Chiny notuje historyczne maksima.

Również na polskim parkiecie indeksy zakończyły notowania nad kreską. Utrzymujący się trend wzrostowy na cenach miedzi wspierał notowania KGHM-u, który wespół ze spółkami z sektora energetycznego przewodził wzrostom na indeksie WIG20. W przypadku spółek energetycznych, spekulacje na temat restrukturyzacji w grupie PGG, która zawiera m.in. likwidację nierentownych kopalń i zmniejszenie wydobycia, będą wpływać w najbliższym czasie na notowania tychże spółek. W przypadku rynku szerokiego dwucyfrowymi wzrostami zakończyły się notowania większości spółek biotechnologicznych: Cormay, Medicalalgorithmics, Biomed-Lublin czy Mercator. W przypadku dwóch ostatnich spółek kurs wyznaczył wczoraj historyczne maksima. Natomiast na dzisiejsze notowania PKN Orlen może mieć wpływ podana przez spółkę informacja o odwróceniu w wynikach za IIQ`20 roku odpisów aktualizujących wartość zapasów oraz zysk z okazyjnego nabycia Energi.

WIG w układzie dziennym

Wczorajsze notowania giełdowe spółki Moderna zakończone ponad 9 procentowym wzrostem - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk