• Odbierz prezent
Wczorajsze notowania giełdowe spółek KGHM i CDPROJEKT wykazały największe spadki

Po jednodniowej przerwie krajowy rynek powrócił do spadków. Po lekko wyższym otwarciu dla FW20 i próbie podbicia kursu w pierwszych godzinach sesji, kurs w kolejnej fazie notowań lekko obsuwał się przyspieszając spadek w ostatniej godzinie sesji.

Bardzo słaby finisz wynikał z zainicjowania mocnych spadków na giełdach amerykańskich, gdzie po serii ostatnich wzrostów, zwłaszcza w segmencie spółek technologicznych, przyszło silne spadkowe odreagowanie. Niewykluczone, że przynajmniej chwilową przewagę zdobyli sceptycy wskazujący na nadmiernie wysokie wyceny tej grupy spółek wg. wskaźników P/E. Słabe nastroje w USA przykryły nawet początkowy optymizm na rynkach zachodnioeuropejskich wspierany doniesieniami z Francji i dzień wcześniej z Niemiec, o zwiększeniu pomocy/wydatków związanych z przeciwdziałaniem wpływowi koronawirusa.

Na wykresie dziennym FW20 kurs schodzi w kierunku podstawy blisko 3 miesięcznego kanału bocznego (1735 pkt.) Patrząc na zmianę notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie od wczorajszego popołudnia, to ten ruchu może zostać wykonany już z początkiem dzisiejszych notowań. Ale też indeks bazowy zbudowany jest w dużej mierze na spółkach sektora finansowego i przemysłowego (value), co tym razem może chronić indeks przed nadmiernym spadkiem, tym bardziej że wykazywany w ostatnich dniach silnie pozytywny sentyment na giełdach zagranicznych zupełnie omijał krajowy rynek. Z wczorajszym dniem w WIG20 najsilniej uderzyły spadki KGHM oraz CDPROJEKT. Wskaźnik RSI jest w tendencji spadkowej, zszedł poniżej ostatniego dołka – dodatkowe ostrzeżenie dla wykresu cenowego.

Na wykresie 60-min notowania schodzą poniżej ostatniego dołka umacniając spadek, kurs dąży w kierunku poziomu docelowego (1747 pkt.) określonego wsp. 2,618 z wcześniejszej korekty wzrostowej. Mimo wykazanego sygnału sprzedaży na MACD uwagę w tym interwale zwracają pozytywne dywergencje na RSI. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane z amerykańskiego rynku pracy, środowy odczyt niezależnej agencji ADP wykazał przyrost nowych etatów znacznie niższy od prognoz. Wczoraj wieczorem raport za II kwartał i całe półrocze opublikował CDPROJEKT. Przychody i zysk netto za II kw. rosną w ujęciu rocznym w mocnym tempie dwucyfrowym (odpowiednio 28% i 61%). Jednakże zysk netto jest lekko poniżej prognoz rynkowych, co może jednak podważyć „wyżyłowane” w ostatnich miesiącach wyceny. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Wczorajsze notowania giełdowe spółek KGHM i CDPROJEKT wykazały największe spadki - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk