Advertisement
  • Odbierz prezent
WCZORAJSZE NOTOWANIA GIEŁDOWE SPÓŁEK KGHM I BOGDANKI ZAKOŃCZONE NA SOLIDNYCH WZROSTACH

Rozpoczęty w tym tygodniu sezon wyników, gdzie większość spółek pozytywnie zaskakuje wynikami za IIQ`20 roku, jest dla inwestorów zachętą do realizacji zysków, przez co główne indeksy za oceanem kończą notowania na minusie. Najmocniejszą wyprzedaż doświadczył indeks Nasdaq, którego notowania były odporne na wzrost liczby nowych przypadków zachorowań na koronawirusa.

Oprócz niepokojących danych z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa na erozję optymizmu wśród inwestorów wpłynęły również gorsza od oczekiwań liczba nowych zasiłków dla bezrobotnych oraz sprostowanie przez sekretarza skarbu USA S.Munchina doniesień odnośnie proponowanej przez prezydenta D.Trumpa ulgi podatkowej. Również sesja na europejskich parkietach zakończyła się bez większych zmian. Brak zmian w rozmowach negocjacyjnych między Wielką Brytanią a UE, jak i wyrażenie przez Radę Europy braku akceptacji wieloletniego budżetu UE w obecnym kształcie skutecznie zniechęcała inwestorów do zakupów. Jeżeli chodzi o dane makro, to dzisiaj poznamy lipcowe odczyty wskaźnika PMI dla usługi i przemysłu zarówno dla krajów UE, jak i USA.

Na wczorajsze sesji podobnie, jak to miało miejsce w środę jedynie indeks sWIG80 zakończył notowania na plusie. Wśród indeksów sektorowych najmocniejszy wzrost odnotował indeks górniczy (+3,1%), któremu pomagały solidne wzrosty korzystającego na wzroście ceny miedzi (oraz wzroście jej produkcji) KGHM (+3,5%) oraz Bogdanki. W przypadku spółek z indeksu WIG20 kontynuowana była realizacja zysków na walorach Orange, który oddał już ok. połowę zeszłotygodniowego wzrostu. W przypadku rynku szerokiego opublikowane rano przez Śnieżkę szacunkowe wyniki za IIQ`20 roku wpłynęły na wzrost notowań spółki o 16%, których kurs zamknięcia wyznaczył historyczne maksima. Natomiast dwucyfrowym spadkiem zakończyły się notowania spółek, które od poniedziałku do środy utrzymywały się w trendzie wzrostowym, tj. Mercator Medical oraz Cormay. Dzisiaj uwagę inwestorów zwrócą notowania Energii, która podała informację o dokonaniu odpisów aktualizujących i zawiązania rezerw, co znajdzie odzwierciedlenie w wynikach finansowych za I półrocze 2020 roku.

WIG w układzie dziennym

WCZORAJSZE NOTOWANIA GIEŁDOWE SPÓŁEK KGHM I BOGDANKI ZAKOŃCZONE NA SOLIDNYCH WZROSTACH - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk