• Odbierz prezent
Wczorajsze notowania giełdowe głównych indeksów krajowych zakończone wzrostem

W poniedziałek ukształtował się mieszany obraz sesji za Oceanem – co prawda spółki technologiczne z indeksu Nasdaq były w lekkim odwrocie, ale indeks szerokiego rynku S&P zbliżył się do historycznego szczytu notowań i do pokonania rekordu potrzebuje jeszcze wzrostu o jedynie 1%. Inwestorzy zdają się pozytywnie dyskontować chęć powrotu do negocjacji w sprawie poszerzenia pakietu stymulacyjnego, wyrażaną zarówno przez administracje Donalda Trumpa jak i opozycję.

Równolegle kolejny dzień z rzędu trwa eskalacja konfliktu na linii Stany Zjednoczone-Chiny, w którym to strona chińska podnosi kwestię wznowienia przez Waszyngton oficjalnych kontaktów z Tajwanem. Pomimo eskalacji konfliktu trwa kilkudniowa konsolidacja cen złota, powyżej poziomu 2000 USD.

Wczorajszą sesję główne krajowe indeksy zakończyły ze wzrostem, najmocniej zyskał sWIG80, który ponownie zbliżył się do poziomu 15 000 punktów, ale warto zwrócić uwagę, że w ostatnich 2 tygodniach indeks małych spółek, dwukrotnie wyczerpał wzrostowy impet po przebiciu tego poziomu. Trend boczny ma miejsce na WIG20 i to już od ponad 2 miesięcy i to pomimo jakby się wydawać mogło korzystnego osłabienia USD względem PLN. Z informacji ze spółek wyniki za II kw. podał Play (nieznacznie wyższe od konsensusu). Wśród spółek z indeksu mWIG40 dwie skrajne strony zajmują spółki dostarczające rozwiązania w walce z koronawirusem. Biomed-Lublin stracił 7% i uległ dalszej korekcie, zapoczątkowanej w ubiegłym tygodniu, a Mercator Medical zyskał przeszło 9% i kontynuuje piątkowe odbicie od okrągłego poziomu wsparcia jakim jest poziom 300zł. Uwagę również zwracają niektóre spółki z sWIG80, jak Stalprodukt, który wczoraj zyskał ponad 13% i kontynuuje rajd zapoczątkowany 5 sierpnia, w dniu przedstawienia informacji na temat wyników za I półrocze. Drugą wyróżniającą się spółką jest DataWalk, który wczoraj zyskał przeszło 11% wspierany przez informację o otrzymaniu zamówienia dotyczącego sprzedaży licencji wieczystej do zastosowań związanych z ochroną granic, odbiorcą jest podmiot z USA.

WIG w układzie dziennym

Wczorajsze notowania giełdowe głównych indeksów krajowych zakończone wzrostem - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk