• Odbierz prezent
Wczorajsze notowania giełdowe FW20 zakończone z ponad 2 procentowa zwyżką

Pierwsza sesja nowego miesiąca wiązała się z publikacją finalnych odczytów indeksów PMI w przemyśle w lipcu, które pobiły konsensusy (poza PMI w USA, ale z kolei ISM wypadł lepiej). Krajowy PMI wyniósł 52,8 (wzrost z 47,2), co ucieszyło inwestorów gdyż wskazania te świadczą o oczekiwanej ekspansji przemysłu w najbliższych 6 miesiącach, pierwszy raz od wybuchu pandemii wirusa.

Notowania FW20 wystartowały z poziomu 1774 i przez całą sesję strona popytowa utrzymywała inicjatywę. Przed zamknięciem handlu kurs ustanowił dzienne maksimum na 1814, by sesję zakończyć na pułapie 1800 (+2,04%). Dzienny wolumen ponownie spadł, o niespełna 4% do 16,6 tys. sztuk.

Obrona dolnego zakresu konsolidacji (okolice 1735-60), jaka trwa od czerwca daje kupującym okazję do przetestowania jej górnej bandy w rejonie 1855-87. Fakt falowania bocznego po uprzednim wzroście kursu świadczy o płaskiej korekcie, a ona daje większą szansę na wybicie górą z konsolidacji. Być może któryś z manewrów popytu zakończy się wybiciem górą powyżej okolic 1855-87.

Po wczorajszych ciekawych publikacjach, dzisiejsza sesja sprowadza się jedynie do danych z USA o zamówieniach na dobra oraz w przemyśle w czerwcu. A jutro opublikowane zostaną usługowe PMI (i ISM w USA) w czerwcu oraz rozpocznie się sezon na dane z rynku pracy w USA za lipiec, który zakończy się w piątek. Miejsca na zaskoczenia jest sporo więc na rynkach powinno być ciekawie. /tk/

FW20 w układzie dziennym

Wczorajsze notowania giełdowe FW20 zakończone z ponad 2 procentowa zwyżką - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk