• Odbierz prezent
Wczorajsze notowania giełdowe FW20 zakończone niewielką zniżką

Po wtorkowej świecy spadającej gwiazdy wczorajsze notowania przyniosły niewielką zniżkę dla FW20. Z perspektywy wykresu dziennego nadal jest utrzymany krótkoterminowy trend boczny o granicach 1735 i 1855 pkt.

Wtorkowa próba wybicia nie powiodła się. W szerszym spojrzeniu kurs powrócił do granic kanału wzrostowego, chociaż wydaje się, że to jednak trend boczny przejął dominującą rolę. Po chwilowym wzroście obrotów nadal jest wykazywany spadek aktywności. Sygnał kupna na MACD jak na razie nie zyskuje potwierdzenia. Wśród spółek indeksu bazowego mocno trzymają się akcje DINOPL zbliżając się do swojego historycznego (czerwcowego) szczytu oraz KGHM będący na nowym dwuletnim maksimum. W przypadku DINOPL motywem do zwyżki był publikowany dzień wcześniej raport o sprzedaży detalicznej wykazujący znacznie mniejszy spadek od prognoz. Dla KGHM wsparciem są utrzymujące się wyższe ceny miedzi oraz nowe bijące nowe kilkuletnie maksima ceny srebra. Natomiast lekko słabnie wykazywany wcześniej optymizm do telekomów oraz, co bardziej zaważyło na indeksie, do sektora finansowego.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne implikuje lekko wzrostowy lub neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium uwagę zwracają krajowe dane z rynku pracy oraz cotygodniowy raport z USA o nowych zasiłkach dla bezrobotnych. W tle bardziej stonowanych nastrojów ostatnich sesji na rynkach globalnych są rosnące napięcia na linii USA – Chiny.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Wczorajsze notowania giełdowe FW20 zakończone niewielką zniżką - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk