• Odbierz prezent
Ważny dzień dla kursu funta (GBP). Co zrobi bank centralny w Czechach? Sytuacja na rynkach finansowych
Z artykułu dowiesz się:

Co wydarzy się dziś na rynkach finansowych i jak może reagować kurs funta brytyjskiego

Czwartek to dzień istotny przede wszystkim dla brytyjskiego funta. Za nami decyzja o poziomie stóp procentowych. Bank Anglii zdecydował się pozostawić stopę na niezmienionym poziomie. Po południu raport Banku Anglii o inflacji. Pozytywnie zaskoczyły nowe zamówienia przemysłowe z Niemiec. W ujęciu miesięcznym rosły w czerwcu o 27,9 proc. Za oceanem przede wszystkim liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych. Dla walut regionu ważna będzie decyzja banku centralnego Czech o poziomie stóp procentowych.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 6 VIII - 1

Handel na najważniejszych europejskich indeksach zaczyna się od wzrostów. Inwestorzy w Europie przychylniej spoglądają na Wall Street, aniżeli na indeksy azjatyckie i kontynuują skromne wzrosty.

Od kilku dni Europejskie indeksy powoli wspinają się do góry. Mozolna wędrówka jest wspierana przez postęp w negocjacjach nad stymulacją fiskalną w USA oraz przez nadzieję na szczepionkę. Rynek widzi szklankę do połowy pełną i stara się nie dostrzegać wzrostów liczby osób zarażonych COVID19.

Kontrakt na niemiecki DAX rośnie w czwartek o 0,8 proc., a futures na CAC40 0,3 proc. Na rodzimym rynku akcji cena kontraktu na WIG20 rośnie o 0,5 proc. Indeks blue chips ciągnie w górę Dino, które od pewnego czasu cieszy się dużym sentymentem wśród inwestorów. Notowania sieci handlowej rosną w czwartek o 3,5 proc., a za jeden walor inwestorzy muszą zapłacić 221 zł. Dziewięć spółek z indeksu znajduje się pod kreską, a najsilniej spadkową spółką jest PLAY. Notowania operatora sieci komórkowej tanieją po otwarciu prawie 2 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk