• Odbierz prezent
Wawel z wynikami za II kwartał 2020 r. To był trudny okres dla spółki

21 sierpnia znany producent słodyczy Wawel opublikował wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. Uległy one obniżeniu. Szczególnie trudny dla spółki był II kwartał ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

 

21 sierpnia przed sesją na GPW spółka Wawel opublikowała wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. W II kwartale przychody wyniosły 73,8 mln zł wobec 97,7 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi spadek o 24,5% rdr. Uzyskane przychody okazały się niższe o 7,7% od szacunków analityków na poziomie 79,9 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 90 tys. zł wobec 720 tys. rok wcześniej, co stanowi spadek o 87,5% rdr. Spółka zakończyła II kwartał stratą netto w wysokości 492 tys. zł wobec 1,58 mln zł zysku przed rokiem. Analitycy spodziewali się większej straty – na poziomie 3,1 mln zł.

W całym I półroczu przychody wyniosły 208,2 mln zł wobec 240 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 16,6 mln zł wobec 21,5 mln zł rok wcześniej. Spółka zakończyła I półrocze zyskiem netto w wysokości 13,2 mln zł wobec 18,8 mln zł zysku przed rokiem.

W raporcie spółka poinformowała, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa miała wpływ na wyniki spółki w I półroczu 2020 r. Sytuacja ta spowodowała dla konsumentów istotne ograniczenia w dostępie do znacznej części sklepów stacjonarnych od połowy marca do początku maja, co wpłynęło bezpośrednio na poziom sprzedaży w II kwartale. Od maja następuje powrót do normalnej aktywności po stronie zamawiających i kupujących. Ostatecznie w I półroczu przychody ze sprzedaży osiągnęły 86% obrotu zrealizowanego w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W pierwszych godzinach piątkowej sesji na GPW akcje Wawelu są notowane na minusie o 1,8%.

Notowania: Wawel SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WWL/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk