• Odbierz prezent
Wawel publikuje wyniki finansowe - zysk o ponad 25% niższy

Spółka Wawel, będąca jednym z czołowych polskich producentów słodyczy, w piątek 25 października opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Nie są one zbyt optymistyczne, szczególnie biorąc pod uwagę spadek zysku netto po trzech kwartałach o ponad 25% w porównaniu do zeszłego roku. Poza niższym zyskiem, wzrosły również koszty sprzedaży. Na piątkowej sesji kurs Wawelu spada o 1,5%

 

Krakowska spółka w trzecim kwartale 2019 r. osiągnęła zysk na poziomie 18,3 mln złotych netto, co jest spadkiem o 4,3% w porównaniu do 19,25 mln złotych rok wcześniej. Przychody netto ze sprzedaży w trzecim kwartale wyniosły zaś 135,8 mln złotych, wobec 132,32 mln złotych rok wcześniej, co jest wzrostem o 2,6%.

O ile wyniki jednostkowe nie są pesymistyczne, o tyle o wynikach skonsolidowanych za pierwsze trzy miesiące nie można powiedzieć już tego samego.

Wawel w pierwszych trzech kwartałach 2019 r. osiągnął zysk o 25,2% niższy niż rok wcześniej (spadek do 37,1 mln złotych). Nieznacznie niższe okazały się również przychody ze sprzedaży, które wyniosły 375,8 mln PLN, co jest spadkiem o 2,4%.

 

Koszty sprzedaży w pierwszych trzech kwartałach wzrosły o niecałe 14%, do 44,4 mln złotych

Wawel tłumaczy wzrost kosztów sprzedaży intensyfikacją działań marketingowych we wszystkich kanałach komunikacji, w tym telewizji, radiu oraz w ramach kampanii outdoorowych (billboardy, banery reklamowe w przestrzeni miejskiej), a także akcjami promocyjnymi.

Wawel zanotował również słaby wyniki za I półrocze - przychody ze sprzedaży spadły o 4% (do 240 mln PLN), zaś zysk netto był niższy aż o 41% (21,5 mln PLN).

 

Na piątkowej sesji kurs Wawelu wynosi 640,0000 PLN, co jest spadkiem o 1,5% w stosunku do kursu odniesienia.

Czytaj także: Wawel z wynikami za 1 półrocze 2019 r. Zysk spółki niższy niż oczekiwano

Spółka Wawel słynąca z produkcji słodyczy, przedstawiła wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. Były one słabsze niż w ubiegłym roku. Co wpłynęło na wyniki spółki?   21 sierpnia po zakończeniu sesji na GPW, spółka Wawel opublikowała wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. Przychody wyniosły 240 mln .. Czytaj
Wawel z wynikami za 1 półrocze 2019 r. Zysk spółki niższy niż oczekiwano

 

Notowania: Wawel SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WWL/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk