• Odbierz prezent
Wawel spółka

24 kwietnia znany producent słodyczy – Wawel przedstawił wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Przychody i zysk uległy obniżeniu. Spółka odczuwa pierwsze skutki sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

 

24 kwietnia w piątek po zakończeniu sesji na GPW spółka Wawel opublikowała raport finansowy za I kwartał 2020 r. Przychody były niższe niż przed rokiem i wyniosły 134,4 mln zł wobec 142,3 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 16,5 mln zł wobec 20,8 mln zł rok wcześniej. W I kwartale 2020 r. spółka wypracowała zysk netto w wysokości 13,7 mln zł wobec zysku netto wynoszącego 17,2 mln zł przed rokiem, co stanowi spadek o 20% w porównaniu do analogicznego okresu 2019 r.

W swym raporcie Wawel poinformował, że począwszy od drugiej połowy marca były już widoczne pierwsze zauważalne efekty pandemii koronawirusa, mające wpływ na działalność firmy. Spółka odnotowała spadek ilości zamówień od partnerów biznesowych. Efekty te zaczęły stopniowo narastać w kolejnych tygodniach. W raporcie dodano, że wpływ sytuacji na wyniki, w tym też za kolejny kwartał, jest na razie trudny do oszacowania. Stwierdzono, że wszystko jest uzależnione od stopnia „otwierania się gospodarki”, a więc znoszenia związanych z epidemią zakazów i ograniczeń dotyczących sfery handlu detalicznego i aktywności społeczeństwa.

Wawel jest jedną z najstarszych firm produkujących słodycze w Polsce. Spółka może się pochwalić ponad 120-letnią tradycją. Jest obecna na GPW od 1997 r.

Na piątkowej sesji na GPW kurs akcji Wawelu zyskiwał 0,33%. Za akcje spółki inwestorzy płacili 600 zł.

Notowania: Wawel SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WWL/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk