• Odbierz prezent
Waves na fali wzrostowej - ponad 260% w miesiąc, mimo bessy na rynku

Platforma blockchain Waves, tworząca m.in. intuicyjny ekosystem do emitowania cyfrowych tokenów, otrzymała 120 mln dolarów w ramach prywatnej rundy finansowania na rozwój projektu Vostok. Notowania WAVES skutecznie opierają się panującemu na rynku trendowi spadkowemu - kryptowaluta w ciągu ostatniego tygodnia zyskała ponad 90% na wartości, zaś w perspektywie ostatnich 30 dni ponad 260%.

 

Vostok to poboczny projekt rozwijany przez twórców platformy Waves, mający na celu budowę i rozwój prywatnej sieci blockchain do zastosowań biznesowych i korporacyjnych. Vostok docelowo ma być w pełni kompatybilny z dotychczasowym blockchainem sieci Waves (dzięki rozwiązaniu Vostok Integrator), co oznacza że tokeny i smart kontrakty uruchomione w jednej sieci będą mogły zostać przetransferowane do drugiej. Platforma chce również postawić na rozwój technologii związanych z internetem rzeczy (IoT) oraz sztuczną inteligencją (AI)

Sieć Vostok będzie posiadała swój własny token użytkowy o nazwie Vostok System Tokens (VST), którego 3% zostaną przekazane obecnym posiadaczom kryptowaluty Waves w ramach airdropu.

Runda prywatnego finansowania, obejmująca 120 mln dolarów dotacji, została przekazana przez pochodzący z Londynu fundusz Dolfin właśnie na rozwój platformy Vostok.

 

Projekt Waves ma również ambitne plany stania się pierwszą firmą funkcjonującą w standardzie WEB 3, czyli zdecentralizowanego internetu, w którym aplikacje i użytkownicy funkcjonują bez pośredników.

 

Wydarzenia wokół platformy Vostok zostały pozytywnie przyjęte przez uczestników rynku, co przełożyło się na spore wzrosty. Waves konsekwentnie zyskuje na wartości, w ciągu miesiąca rosnąć z poziomu 1,13 dolara do obecnych 4,05, co daje ponad 260% aprecjacji. Obecna kapitalizacja projektu wynosi ponad 405 mln dolarów, co pozwoliło Waves znaleźć się w pierwszej dwudziestce najwyżej wycenianych platform blockchain.

Czytaj także: Waves przyszłym pogromcą Ethereum? Ponad 30% w górę po zapowiedzi nowych funkcji na platformie

Notowania kryptowaluty Waves gwałtownie wzrosły po wczorajszym (10 września) ogłoszeniu przez jej twórców możliwości tworzenia smart kontraktów w sieci głównej na platformie. Smart-kontrakty to istotny kamień milowy na drodze rozwoju Waves, który jest jednym z głównych konkurentów Ethereum (ETH) m... Czytaj
Waves przyszłym pogromcą Ethereum? Ponad 30% w górę po zapowiedzi nowych funkcji na platformie

 

Waves to jedna z najpopularniejszych i najbardziej przyjaznych platform do tworzenia cyfrowych tokenów. Aktualnie jest ona tańsza w użyciu (opłaty transakcyjne) i lepiej skalowalna od swojego największego konkurenta, jakim jest Ethereum (ETH).

Czytaj także: Waves - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Platforma dla cyfroywch tokenów Waves (WAVES) to wielofunkcyjna, otwartoźródłowa (ang. open-source) platforma oparta na zdecentralizowanym rejestrze transakcji blockchain, posiadająca własną kryptowalutę o tej samej nazwie. Celem Waves było stworzenie intuicyjnej dla użytkowników platformy do bezpi.. Czytaj
Waves - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk