• Odbierz prezent
Decyzja KNF

Giełda Papierów Wartościowych poinformowała o otrzymaniu decyzji Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) pozwalającej na powołanie Marka Dietla w skład Zarządu GPW i powierzenia mu funkcji Prezesa Zarządu.

„Tym samym został spełniony warunek wynikający z Uchwały nr 40 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia GPW z dnia 19 czerwca 2017 r. w sprawie powołania Pana Marka Dietla na stanowisko Prezesa Zarządu GPW. Uchwała ta wchodzi w życie z dniem dzisiejszym” - czytamy w raporcie 43/2017.

Nowy Prezes Zarządu GPW został wybrany na to stanowisko przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie GPW z 19 czerwca 2017 r. Jego zatwierdzenie oznacza koniec kilkumiesięcznego okresu, w którym Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie funkcjonowała bez Prezesa Zarządu.

Marek Dietl posiada stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych. Jest adiunktem w katedrze Ekonomii Biznesu SGH. Posiada doświadczenie w radach nadzorczych spółek notowanych na rynku publicznym. Zasiadał również w organach spółek niepublicznych. Jest społecznym doradcą ekonomicznym Prezydenta RP.

 

źródło grafiki głównej: pixabay.com


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk