• Odbierz prezent
Warto uważać na kurs AUD/JPY. Czy to koniec rajdu wzrostowego dolara australijskiego?

W ostatnim czasie pojawia się wiele interesujących tematów na rynku walutowym Forex. Kolejnym kandydatem, którego warto obserwować jest para dolara australijskiego do jena japońskiego (AUD/JPY). Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej.

Sytuacja na AUD/JPY

Od połowy marca obserwowaliśmy umacnianie się dolara australijskiego względem jena japońskiego (AUD/JPY), jednak w ostatnim czasie doszło tutaj do uformowania klina wzrostowego, z którego kurs wybił dołem. Jeżeli chodzi o potencjalny zasięg spadków wynikający z tej formacji, to nie jest on powalający, ponieważ powinien sprowadzić kurs w rejon 72,50 jenów. Jednak jest coś, co powinno martwić rynkowe byki znacznie bardziej…

Wykres 1: Kurs AUD/JPY (5 miesięcy) 

Wykres 1: Kurs AUD/JPY (5 miesięcy)

Spojrzenie długoterminowe na parę walutową AUD/JPY

Spoglądając na wykres przedstawiający dekadę notowań pary walutowej dolara australijskiego do jena japońskiego (AUD/JPY), możemy zaobserwować, że kluczowy pułap znajduje się w zakresie 73-75 jenów. Wspomniany wcześniej target zlokalizowany na 72,50, doprowadziłby do przełamania strefy wsparć i mocno zachwiał sytuację na tej parze walutowej w perspektywie średnioterminowej. Warto więc obserwować jak popyt poradzi sobie po wypełnieniu spadku wynikającego z klina wzrostowego.

 Wykres 2: Kurs AUD/JPY (10 lat)

Wykres 2: Kurs AUD/JPY (10 lat)

Notowania: AUDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDJPY/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk