• Odbierz prezent
Warta: Obecnie wszystkie roszczenia samochodowe rozpatruje sztuczna inteligencja Tractable

Sztuczna inteligencja na dobre zagościła w Warcie. Jak poinformował jeden z największych polskich ubezpieczycieli, obecnie 100% roszczeń samochodowych w jego ogólnopolskiej sieci warsztatów, rozpatrywanych jest przy użyciu sztucznej inteligencji Tractable. AI umożliwia weryfikację wszystkich roszczeń w czasie rzeczywistym, skracając czas trwania przeglądu i zapewniając sprawne i bezpieczne przeprowadzanie napraw.

Sztuczna inteligencja została wdrożona w ramach działalności Warty z początkiem 2020 r., po pomyślnie zakończonym w 2019 r. programie pilotażowym.

Do tej pory Warta mogła wybrać jedynie część swoich roszczeń do przeglądu wizualnego. Był to proces o charakterze manualnym, który pochłaniał dużo czasu i znaczne zasoby i musiał zostać ukończony przed przystąpieniem do napraw. Teraz 100% roszczeń Warty wizualnie sprawdza sztuczna inteligencja, co pozwala na natychmiastowe zatwierdzenie przypadków bez nieprawidłowości, z korzyścią dla warsztatów naprawczych. Zgłoszenia obarczone nieprawidłowościami są zgłaszane inżynierom wraz ze wszystkimi informacjami i zdjęciami niezbędnymi do ich rozwiązania – pomagając Warcie dokonać przeglądu każdego zgłoszenia nawet trzy razy szybciej.

Wcześniej Warta nie mogła dokonać wizualnej weryfikacji każdego roszczenia z naszej sieci. Korzystając jednak ze sztucznej inteligencji firmy Tractable, możemy zagwarantować, że każde roszczenie zostanie naprawione właściwie dla uszkodzeń i zgodnie z technologią zapewnioną przez producenta samochodu. W wyniku tego mamy znacznie większy nadzór nad każdym aspektem naszej sieci naprawczej, zapewniając naszym klientom jak najlepszą obsługę – mówi Jakub Polnik, kierownik projektu w Warcie.

Według Tractable, wdrożenie tego rozwiązania przez Wartę oznacza, że Polska jest jednym z wiodących krajów w Europie i na świecie pod względem wykorzystania sztucznej inteligencji do wizualnego rozpatrywania i przyspieszania rozwiązywania roszczeń motoryzacyjnych. 

To najnowocześniejsza technologia. Sztuczna inteligencja oferuje konkretne rozwiązania rzeczywistych problemów, usprawniając proces dla ubezpieczyciela, warsztatu i kierowcy. Wykorzystując ją w Polsce do rozpatrywania roszczeń w czasie rzeczywistym, Warta zdobywa wiodącą pozycję w Europie - uważa Adrien Cohen, Współzałożyciel i Prezes Tractable.

Sztuczna inteligencja Tractable uczy się na milionach zdjęć i ludzkich decyzjach obejmujących miliony historycznych napraw, co umożliwia stosowanie tej technologii na całym świecie, do każdego pojazdu osobowego. AI pozwala ubezpieczycielom oszacować uszkodzenia pojazdu, przesyła zalecane metody naprawy oraz kieruje procesem zarządzania roszczeniami – wszystko to zapewnia jak najszybsze rozpatrzenie i rozstrzygnięcie każdego roszczenia. System jest nieustannie udoskonalany, ponieważ coraz więcej ubezpieczycieli i warsztatów korzysta z tego rozwiązania – z pomocą Tractable, do tej pory przetworzono roszczenia samochodowe o wartości ponad 1 mld USD dla największych ubezpieczycieli na świecie, w tym Ageas UK, Covéa (największy ubezpieczyciel samochodowy na rynku francuskim) oraz Tokio Marine i MS&AD (najwięksi ubezpieczyciele samochodowi w Japonii). 

Tractable: 

Firma Tractable opracowuje sztuczną inteligencję wykorzystywaną do usprawniania usuwania skutków wypadków i katastrof. Oferowane przez firmę rozwiązania w zakresie sztucznej inteligencji zostały wdrożone przez czołowych ubezpieczycieli w Europie, Ameryce Północnej i Azji w celu przyspieszenia udzielania pomocy po wypadkach setkom tysięcy osób. Firma Tractable uzyskała wsparcie kapitałowe w wysokości 55 milionów dolarów i posiada biura w Londynie, Nowym Jorku oraz Tokio. 

Warta:

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. powstało w 1920 roku. Od tamtego czasu wyznacza standardy na polskim rynku ubezpieczeń. Firma jest jednym z największych i najstarszych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce.

Domeną działalności firmy są ubezpieczenia majątkowe i osobowe. Oferta WARTY skierowana jest do bardzo szerokiej grupy klientów indywidualnych i korporacyjnych. Klienci indywidualni mogą korzystać m.in. z produktów ubezpieczeń motoryzacyjnych, majątkowych, osobistych i podróżnych oraz z ubezpieczenia OC. Firmom działającym w różnorakich branżach oferujemy specjalistyczną i kompleksową ochronę ubezpieczeniową zgodną ze standardami UE. Oferta dla przedsiębiorstw obejmuje zarówno produkty All Risks dla dużych podmiotów gospodarczych, jak i pakiety dla małych i średnich firm. Warunki ubezpieczenia są formułowane indywidualnie, co oznacza, że mogą być dostosowane do specyfiki prowadzonej działalności oraz indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Kompleksowa oferta obejmuje szereg produktów zabezpieczających majątek, działalność i finanse firmy.

W trosce o wygodę klientów WARTA stworzyła całodobowe Centrum Alarmowe, gotowe do udzielenia pomocy swoim klientom w każdej chwili w zakresie usług assistance.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk