• Odbierz prezent
 Warszawski Indeks Giełdowy - 12.07.22. Duża zmienność na kursach akcji PGNiG oraz PGE.
fot. freepik.com

Zerknijmy jak prezentowały się dziś spółki WIG20 podczas sesji giełdowej! W tym materiale poddamy ogólnej analizie spółki: PGNiG oraz PGE.  

Spółka PGE: opis, historia, notowania, podsumowanie sesji

PGE S.A. jest to spółka prowadząca działalność jako przedsiębiorstwo sektora energetycznego. Grupa PGE powstała w roku 2007, to również spółka giełdowa - jest notowania na warszawskiej giełdzie w systemie notowań ciągłych od roku 2009. Głównym obszarem działalności Grupy PGE jest świadczenie usług energetycznych. Energia jest wytwarzana przez przedsiębiorstwo z posiadanych zasobów paliw. Jedną z istotnych informacji o spółce jest fakt iż, Skarb Państwa jest w posiadaniu większości akcji spółki. PGE jest częścią indeksu WIG20, który zrzesza 20 największych i najbardziej płynnych spółek. Więcej informacji o spółce znajdziesz w poniższym artykule.

 

 

 

{{Random/Notowania i dane po zakończeniu dzisiejszej sesji/Kurs otwarcia, zamknięcia, TKO i inne dane o spółce PGE/Dane po zakończeniu sesji handlowej/Kurs akcji PGE /Notowania PGE /Notowania spółki PGE/PGE  - notowania, kurs akcji/Akcje PGE /Akcje, notowania PGE }}Nazwa spółki

PGE

Kurs otwarcia

Teoretyczny kurs otwarcia

Kurs zamknięcia

Najwyższy kurs

Najniższy kurs

Zmiana procentowa

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.
 

 

PGNiG - notowania, akcje, opis i charakterystyka spółki

PGNiG czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, to polska spółka akcyjna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma prowadzi działalność w zakresie dystrybucji oraz sprzedaży energii elektrycznej. PGNiG została założona w roku 1982, jako fuzja Zjednoczenia Przemysłu Gazowniczego oraz Zjednoczenia Przemysłu Naftowego, obecnie siedziba główna mieści się w Warszawie. Prezesem jest Iwona Waksmundzka-Olejniczak. Posiadaczem większości udziałów spółki jest Skarb Państwa. PGNiG jest częścią warszawskiego indeksu WIG20, który zrzesza 20 największych i najbardziej płynnych spółek. 

 

 

 

PGNiG - notowania, kurs akcjiNazwa spółki

PGNIG S.A

Kurs otwarcia

5.562

Teoretyczny kurs otwarcia

Kurs zamknięcia

Najwyższy kurs

Najniższy kurs

5.316

Zmiana procentowa

Dane i notowania PGNIG po zakończeniu sesji.


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk