• Odbierz prezent
 Warszawski Indeks Giełdowy - 01.07.22. Wysoka zmienność na akcjach Cyfrowego Polsatu i Orange
fot. freepik.com

Zarówno Orange jak i Cyfrowy Polsat wchodzą w skład indeksu WIG20. Pośród 20 spółek, tworzących indeks są one jedynymi sklasyfikowanymi jako podmioty działające w branży telekomunikacyjnej. W dzisiejszym materiale przyjrzymy się bliżej historii każdego z podmiotów, prowadzonej działalności, wynikom, notowaniom, a na końcu sprawdzimy jak spółki poradziły sobie podczas dzisiejszej sesji handlowej.

 

Spółka Orange: opis, historia, notowania, podsumowanie sesji

Orange jest to polskie przedsiębiorstwo działające w branży telekomunikacyjnej, które przed połączeniem stanowiły dwie osobne spółki: Telekomunikacja Polska i PTK Centertel. Orange to jeden z najpopularniejszych dostawców usług telekomunikacyjnych w Polsce. Jest to spółka giełdowa, notowania w systemie notowań ciągłych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, podmiot jest również częścią warszawskiego indeksu WIG20. Główna siedziba spółki znajduje się w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich, właścicielem spółki obecnie jest Maciej Witucki.

 

 

Orange - notowania, kurs akcji

 

Nazwa spółki

ORANGE

Kurs otwarcia

6.238

Teoretyczny kurs otwarcia

6.27

Kurs zamknięcia

6.27

Najwyższy kurs

6.296

Najniższy kurs

6.208

Zmiana procentowa

0

Kurs ostatniej transakcji

Tabela notowań spółki Orange. 

Jeśli chcesz zobaczyć aktualne notowania spółki kliknij poniższy button - Zostaniesz przeniesiony do odpowiedniej podstrony. 

 

Zobacz notowania

 

 

Cyfrowy Polsat: akcje, notowania, opis i charakterystyka spółki

Cyfrowy Polsat to jedna z polskich spółek prowadząca działalność z zakresu dostarczania usług telekomunikacyjnych. Od 2008 roku Cyfrowy Polsat jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w systemie notowań ciągłych, wchodzi także w skład indeksy zrzeszajęcego 20 najbardziej płynnych spółek - WIG20. Siedziba główna przedsiębiorstwa mieści się w Warszawie przy ulicy Łubinowej, a stanowisko prezesa zajmuje obecnie Mirosław Błaszczyk. Warto także wspomnieć iż firma jest jedną z największych grup medialno-telekomunikacyjnych w całej Europie. Na obszarze całej Polski rozlokowane jest około 10 tysięcy punktów sprzedaży należących do spółki.Podsumowanie sesji - Cyfrowy Polsat

 

 

Nazwa spółki

Cyfrowy Polsat

Kurs otwarcia

21.2

Teoretyczny kurs otwarcia

21.7

Kurs zamknięcia

21.7

Najwyższy kurs

21.88

Najniższy kurs

21.18

Zmiana procentowa

2.26201

Kurs ostatniej transakcji

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.

 Jeśli chcesz zobaczyć aktualne notowania spółki kliknij poniższy button - Zostaniesz przeniesiony do odpowiedniej podstrony. 

 

Zobacz notowania

 


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk