• Odbierz prezent
Movie Games Mobile planuje pozyskać do 2,5 mln zł z emisji akcji

Movie Games Mobile, warszawski producent gier mobilnych wchodzący w skład notowanej na rynku NewConnect Rodziny Movie Games, rozpoczął ofertę publiczną akcji. W ramach oferty Spółka wyemituje do 13 tys. akcji serii B o łącznej wartości do 2,5 mln zł. Środki z emisji zostaną przeznaczone na sfinansowanie prac nad przeniesieniem na platformy mobilne flagowych tytułów z Rodziny Movie Games – Drug Dealer Simulator, Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator. Istotna część środków zostanie przeznaczona na pozyskanie użytkowników dla wymienionych produkcji oraz działania marketingowe. Zapisy na akcje trwają do 10 grudnia br.

Movie Games Mobile to podmiot powołany przez Movie Games, którego działalność koncentruje się na portowaniu oraz produkcji gier na wspomniane platformy. Spółka powstała, aby wprowadzić Rodzinę MG na rynek gier mobilnych. Movie Games Mobile będzie współpracowała zarówno z Movie Games, jak i pozostałymi spółkami z Rodziny MG, m.in. z Road Studio, True Games, czy Pixel Crow.

- Mimo, iż jesteśmy młodą spółką, nasz pipeline produkcyjny jest bardzo bogaty. Dzięki temu, że jesteśmy częścią Rodziny Movie Games, już na początku naszej działalności otrzymaliśmy zlecenie na realizację 4 produkcji na platformy Android i iOS. Na przyszły rok mamy zaplanowaną premierę przynajmniej 2 z nich, w tym bardzo popularnego Drug Dealer Simulator. Środku pozyskane od inwestorów pozwolą nam w pełni skoncentrować się na realizacji naszych projektów, niewykluczone, że również na rozwój własnego IP lub zakup ciekawego projektu z rynku – informuje Kamil Gaworecki, prezes Movie Games Mobile.

Zgodnie z Dokumentem Ofertowym Spółka zamierza wprowadzić na platformy mobilne 4 gry z Rodziny Movie Games. Premiera Drug Dealer Simulator Mobile zaplanowana jest na koniec pierwszego półrocza 2021 roku. Mobilna wersja Alaskan Truck Simulator ma trafić na rynek w III kwartale 2021 roku, a American Motorcycle Simulator na przełomie 2021 i 2022 roku. W roku 2022 do rąk inwestorów ma trafić także mobilna wersja Gangster Simulator.

Rozpoczęcie działalności przez Movie Games Mobile oraz początek oferty publicznej zbiega się z planowanym obniżeniem przez Apple z 30% do 15% prowizji ze sprzedaży gier w AppStore. Ta niespodziewana decyzja amerykańskiej korporacji bardzo pozytywnie wpływa na działalność Movie Games Mobile, podwyższając potencjalne przychody spółki.

W przypadku zainteresowania deklarację nabycia akcji należy przekazać na adres:

emisja@moviegamesmobile.pl

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z prawie 30-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk