• Odbierz prezent
Movie Games S.A.: Drug Dealer Simulator trafi na platformy mobilne

Movie Games, warszawski producent i wydawca gier notowany na rynku NewConnect, przygotuje mobilną wersję dobrze przyjętego Drug Dealer Simulatora. Za przeniesienie gry na systemy Android oraz iOS będzie odpowiadało Movie Games Mobile, spółka z Rodziny MG specjalizująca się w produkcji gier mobilnych oraz portingu na platformy mobilne. Jest to pierwszy projekt realizowany przez Movie Games Mobile, która zamierza współpracować również z pozostałymi studiami z Rodziny Movie Games przy przeniesieniu innych produkcji.

- Po premierze Drug Dealer Simulator na PC oraz przy zapowiedziach wersji na inne platformy stacjonarne informowałem o planach maksymalnej monetyzacji tytułu. W związku z tym podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu gry również na platformy mobilne. Współczesna młodzież zdecydowanie więcej czasu spędza z telefonem, niż przy komputerze. Są natomiast rynki, na których gry mobilne cieszą się o wiele większą popularnością niż gry stacjonarne. Chcemy, aby Drug Dealer Simulator był dostępny na wszystkich platformach. Będzie to jednocześnie pierwszy projekt realizowany przez Movie Games Mobile – informuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Przygotowaniem gry na platformy Android oraz iOS zajmie się Movie Games Mobile. Jest to podmiot powołany przez Movie Games, którego działalność koncentruje się na portowaniu oraz produkcji gier na wspomniane platformy. Spółka powstała, aby wprowadzić Rodzinę MG na rynek gier mobilnych. Movie Games Mobile będzie współpracowała zarówno z Movie Games, jak i pozostałymi spółkami z Rodziny MG, m.in. z Road Studio, True Games, czy Pixel Crow.

- Gry mobilne to bardzo duży segment rynku gamingowego, na którym Rodzina Movie Games nie była do tej pory obecna. Bardzo się cieszę, że pierwszym projektem realizowanym przez Movie Games Mobile będzie Drug Dealer Simulator. Duża popularność tytułu na PC pozwala nam sądzić, że również na platformach mobilnych gra osiągnie sukces. Jako Movie Games Mobile będziemy odpowiedzialni za przeniesienie na platformy mobilne również innych nadchodzących gier całej Rodziny Movie Games m.in. Alaskan Truck Simulator czy Gangster Simulator – informuje Kamil Gaworecki, prezes Movie Games Mobile.

Zapowiedź mobilnego wydania Drug Dealer Simulator zbiega się z komunikatem Apple o obniżeniu z 30% do 15% prowizji ze sprzedaży gier w AppStore. Ta niespodziewana decyzja amerykańskiej korporacji bardzo pozytywnie wpływa na działalność Movie Games Mobile, podwyższając potencjalne przychody spółki.

Światowa premiera Drug Dealer Simulator na platformie Steam odbyła się w połowie kwietnia. Gra zebrała bardzo dobre recenzje i opinie wśród graczy. Koszty produkcji zwróciły się w niecałą godzinę od rozpoczęcia sprzedaży. Przez kilka godzin DDS znajdował się na pierwszym miejscu globalnej listy bestsellerów. W ciągu 72 godzin tytuł trafił do prawie 55 tys. osób, natomiast do 16 listopada br. gra sprzedała się w liczbie około 200 tys. kopii.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z prawie 30-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk