• Odbierz prezent
Waluty wystawione na podwyższoną zmienność

W drugiej połowie tygodnia zmienność kursów walut może być znacząco podwyższona. W kalendarzu makroekonomicznym pojawiają się bowiem wydarzenia, które mogą mocno namieszać na rynku walutowym.

 

Rynek opcji wskazuje dziś na umiarkowanie wysoką zmienność notowań walut. Silniejszych ruchów można spodziewać się na parach z funtem brytyjskim. Podwyższona oczekiwana zmienność w przypadku tej waluty związana jest już z jutrzejszymi wydarzeniami. Podobnie jest w przypadku euro – obie waluty czekają bowiem na jutrzejsze decyzje banków centralnych w sprawie stóp procentowych. Warto będzie dziś zwrócić uwagę na dolara australijskiego, który w nocy może reagować na dane z rynku pracy w Australii. Pary walutowe z najwyższą oczekiwaną zmiennością w perspektywie overnight to dziś:

  • GBP/JPY (funt brytyjski jen japoński)– 1,10%
  • GBP/USD (funt brytyjski dolar amerykański) – 1,08%
  • GBP/AUD (funt brytyjski dolar australijski)– 1,01%

Słabszych ruchów można dziś spodziewać się na parach z frankiem szwajcarskim, a także niektórych parach z euro. Pary walutowe z najniższą oczekiwaną zmiennością w perspektywie overnight to dziś:

  • USD/JPY (dolar amerykański jen japoński) – 0,56%
  • EUR/CHF (euro frank szwajcarski) – 0,57%
  • USD/CHF (dolar amerykański frank szwajcarski)  – 0,61%

 

Oczekiwana zmienność kursów walut

Oczekiwana zmienność kursów walut

Notowania: GBPJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPJPY/

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk