• Odbierz prezent
WALUTY: Stabilizacja na notowaniach euro do złotego (EUR-PLN). Jak długo to potrwa?
fot. Materiał własny

Złoty reaguje, ale w dość umiarkowany sposób, na nasilenie globalnego risk-off. We wtorek na fali gwałtownej pogorszenia nastrojów na rynkach EUR-PLN wrócił nad 4,70, a wczoraj konsolidował się nad tym poziomem, kończąc dzień nieco powyżej 4,71.

Utrzymywanie się podwyższonej awersji do ryzyka na rynkach w połączeniu ze złagodzoną retoryką RPP wciąż wywierają presję na osłabienie złotego.

WALUTY: Stabilizacja na notowaniach euro do złotego (EUR-PLN). Jak długo to potrwa?  - 1

 

Na rynku długu korekta ostatniego umocnienia

Krajowy dług przez ostatnie 3 tygodnie szedł pod prąd tendencjom na rynkach i umacniał się stopniowo. Wczoraj presja z zewnątrz już jednak zmaterializowała się i krzywa przesunęła się w górę o 12-18 p.b., mocniej na krótkim końcu. Nasilenie oczekiwań na mocniejsze podwyżki stóp głównych banków centralnych, przy solidnie już zredukowanych spreadach SPW względem Treasuries i Bundów, może wywierać presję na wzrosty rentowności krajowych benchmarków.

WALUTY: Stabilizacja na notowaniach euro do złotego (EUR-PLN). Jak długo to potrwa?  - 2


Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Treści przygotowane przez Dział Analiz Makroekonomicznych i Głównego Ekonomistę Alior Bank. Opracowanie zawierające codzienny komentarz najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych w kraju i na świecie, analizę zachowania głównych par walutowych jak EUR-USD, EUR-PLN i USD-PLN oraz głównych rynków obligacji skarbowych w tym 10-letnich papierów dłużnych w Polsce, USA i Niemczech. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk