• Odbierz prezent
WALUTY (euro, dolar, złoty): kurs (EUR-PLN) blisko 4,70 zł
fot. Materiał własny

Kurs EUR-USD prawie bez zmian. Wczoraj kalendarium danych zagranicznych było pustawe, co też przełożyło się na znikome ruchy na parze walutowej EUR-USD. Kurs wzrósł zaledwie o 0,13% i zakończył dzień na poziomie 1,087. Aż do decyzyjnego posiedzenia Fed i EBC na początku lutego kurs może pozostawać dość stabilny.

WALUTY: kurs euro do złotego (EUR-PLN) w oczekiwaniu na inpuls - 1

 

 

 

Kurs EUR-PLN bez zmian

Wczorajsze publikacje twardych danych dla gospodarki polskiej pozostały bez echa na kursie EUR-PLN. Wprawdzie zaraz po publikacji złoty nieco się osłabił, jednakże w drugiej połowie dnia odrobił straty, a kurs EUR-PLN zakończył dzień na poziomie z otwarcia 4,70.

WALUTY: kurs euro do złotego (EUR-PLN) w oczekiwaniu na inpuls - 2

 

Krajowa krzywa dochodowości nadal dość stabilna

SPW pozostają pod wpływem rynków bazowych. Wczoraj miało miejsce nieznaczne osłabienie długu na dłuższym końcu, o ok. 7 p.b.


Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Treści przygotowane przez Dział Analiz Makroekonomicznych i Głównego Ekonomistę Alior Bank. Opracowanie zawierające codzienny komentarz najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych w kraju i na świecie, analizę zachowania głównych par walutowych jak EUR-USD, EUR-PLN i USD-PLN oraz głównych rynków obligacji skarbowych w tym 10-letnich papierów dłużnych w Polsce, USA i Niemczech. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk