• Odbierz prezent
Waluty Antypodów wystrzeliły w górę! Kurs funta (GBP) też zyskuje do dolara (USD). Co z euro, frankiem i dolarem kanadyjskim?

W czwartek na rynek napłynęły słabsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku pracy. Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex wieczorową porą? Jak prezentują się poszczególne główne waluty na tle dolara amerykańskiego?

 

W czwartek o godzinie 14.30 na rynek tradycyjnie napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy. Okazały się one gorsze niż się spodziewano.  Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 5,271 mln wobec prognozy 5,061 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych też okazała się wyższa od oczekiwań i wyniosła 965 tys. wobec spodziewanych 785 tys.

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD)

W godzinach wieczornych dolar amerykański osłabia się względem pozostałych głównych walut. Najbardziej wyróżniają się waluty Antypodów, których kursy mocno pną się w górę względem dolara amerykańskiego (USD). Szczególnie umacnia się dzisiaj dolar australijski (AUD). Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najmniej wynosił 0,7728 nad ranem, a najwięcej 0,7805 przed godziną 19. Po godzinie 18 kurs AUD/USD wynosi 0,7795. Tym samym dolar australijski zyskuje 0,84% względem amerykańskiej waluty.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

Drugie miejsce zajmuje dolar nowozelandzki (NZD), który również mocno zyskuje względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,7171 nad ranem, a najwięcej 0,7240 przed godziną 19. Po godzinie 19 kurs NZD/USD wynosi 0,7230, co stanowi wzrost o 0,78%.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD) w górę, euro (EUR), frank (CHF) i jen (JPY) bez większych zmian

Kursy pozostałych głównych walut też dzisiaj zyskują względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) w tym momencie wynosi 1,2636. Tym samym dolar kanadyjski zyskuje 0,49% względem amerykańskiej waluty. Kurs funta do dolara (GBP/USD) jest notowany na plusie o 0,44% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie wynosi 1,3698. Kursy jena, euro i franka oscylują w okolicach poprzednich poziomów odniesienia względem amerykańskiej waluty. W tej chwili kurs dolara do jena (USD/JPY) wynosi 103,78, dolara do franka (USD/CHF) 0,8872, a euro do dolara (EUR/USD) 1,2157.

Finviz.com 14 stycznia godz. 19

Źródło: Finviz.com

 

 

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk