Advertisement Advertisement
  • Odbierz prezent
WALUTY (5 czerwca 2023): kurs euro do złotego (EUR-PLN) zalicza mocny spadek
fot. materiał własny

Dolar nieznacznie umocnił się. W ubiegłym tygodniu dane per saldo nie wspierały euro. Kurs EUR-USD zakończył piątek na poziomie 1,07, a na przestrzeni tygodnia był dość zmienny – na przemian obniżał się i rósł.

W piątek mocne dane z rynku pracy w USA sprzyjały dolarowi. Dodatkowo rynki mogą odetchnąć z ulgą, osiągnięto porozumienie w sprawie podniesienia limitu wydatków rządu federalnego w USA.

WALUTY (5 czerwca 2023): kurs euro do złotego (EUR-PLN) zalicza mocny spadek  - 1

 

EUR-PLN mocno w dół

W ubiegłym tygodniu kurs pary EUR-PLN był do czwartku dość stabilny i oscylował wokół 4,52-4,53. Piątek przyniósł dużą zmianę. Kurs obniżył się o 3 figury, do 4,90 na koniec dnia. Osiągniecie porozumienia w USA poprawiło globalne nastroje, co mogło sprzyjać złotemu.

WALUTY (5 czerwca 2023): kurs euro do złotego (EUR-PLN) zalicza mocny spadek  - 2

 

 

Umocnienie długu

W zeszłym tygodniu rentowności SPW obniżyły się. Rentowności 2-letnich obligacji spadły ok. 10 p.b., podczas gdy 10-letnich o ok. 18 p.b. Rentowności są poniżej 6%. Rynek krajowy podążał za tendencjami na rynkach bazowych.


Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Treści przygotowane przez Dział Analiz Makroekonomicznych i Głównego Ekonomistę Alior Bank. Opracowanie zawierające codzienny komentarz najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych w kraju i na świecie, analizę zachowania głównych par walutowych jak EUR-USD, EUR-PLN i USD-PLN oraz głównych rynków obligacji skarbowych w tym 10-letnich papierów dłużnych w Polsce, USA i Niemczech. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk