• Odbierz prezent
Walutomat uruchamia przelewy do Chin i alerty walutowe

Platforma wymiany walut Walutomat powiększyła swoje usługi o szybkie i tanie przelewy do krajów na Dalekim Wschodzie oraz Australii, Nowej Zelandii i Kanady. To nowość w serwisie, która ma przede wszystkim ułatwić klientom biznesowym prowadzenie handlu z krajami tego regionu. Dla klientów uruchomiono też alerty walutowe.

Walutomat wprowadza w kwietniu przelewy do ośmiu krajów: Chin, Australii, Japonii, Kanady, Korei Południowej, Nowej Zelandii, Singapuru i Tajwanu. Przelewy będą dostępne w walutach USD i EUR. Jak zapewnia Walutomat, koszty realizacji takiego przelewu będą kilkukrotnie niższe niż w bankach.

- Koszt przelewu do każdego z tych krajów w Walutomacie wyniesie 100 zł w opcji OUR. Nie dojdą tu żadne inne koszty banków pośredniczących. To bardzo ważne w transakcjach biznesowych, bo mamy pewność, że nasz kontrahent otrzyma pełną kwotę, którą mu wysyłamy - mówi Maciej Przygórzewski, główny ekspert walutowy Walutomatu.

O możliwość wysyłki waluty do egzotycznych krajów, szczególnie Państwa Środka, dopytywali głównie klienci biznesowi.

- Dzięki nowej usłudze dostępnej w naszym serwisie, firmy mogą zaoszczędzić nie tylko na korzystnej wymianie walut, ale i otrzymać konkurencyjną cenę przelewu międzynarodowego do partnerów biznesowych w Chinach, czy Australii. Nie muszą posiadać konta walutowego, a operację wymiany waluty i jej wysyłki, wykonują z poziomu panelu naszego serwisu. Oszczędzają czas i pieniądze - mówi Miron Miesczak, Dyrektor ds. Partnerstw Strategicznych w Walutomacie.

To nie jedyna nowość w tym miesiącu w Walutomacie. Klienci otrzymali także możliwość ustawienia alertów walutowych, które mailowo powiadomią o oczekiwanym kursie. 

Walutomat to największa platforma wymiany walut w Polsce. Umożliwia tanie przelewy zagraniczne łącznie do 50 państw na świecie. Walutomat działa już 10 lat. Wymieniono w nim już ponad 65 miliardów złotych. 

Więcej informacji o serwisie udziela

Katarzyna Moszko-Stachowska

PR Manager  

Tel. 502 244 353


Walutomat

Walutomat.pl jest najdłużej działającym polskim serwisem wymiany walut. Korzysta z niego 300 tys. osób, które wymieniają waluty między sobą, po bardzo atrakcyjnych kursach. Serwis umożliwia także m.in. korzystne przelewy zagraniczne do ponad 40 krajów świata, czy wypłatę gotówki w euro.  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk