• Odbierz prezent
Waluciarz.pl oraz Safe Invest na liście ostrzeżeń KNF

Warszawska firma Waluciarz.pl S.A. oraz Sopocka firma Safe Invest w poniedziałek 10 grudnia zostały wpisane na listę ostrzeżeń publicznych KNF.

Co to jest lista ostrzeżeń publicznych? Jest to lista publikowana przez Komisję Nadzoru Finansowego, która ma informować firmy i społeczeństwo polskie o konieczności zachowania ostrożności podczas współpracy czy kontakcie z podmiotami znajdującymi się na tej liście.

Waluciarz S.A. trafił na listę KNF

z powodu zawiadomienia do Prokuratory Okręgowej w Warszawie odnośnie "prowadzenia bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi, tj. w zakresie doradztwa inwestycyjnego oraz oferowania instrumentów finansowych".

Safe Invest

trafił na listę z innego powodu (art. 171 ust.1 ustawy Prawo bankowe) - "gromadzenie środków pieniężnych innych osób fizycznych, osób prawnych lub jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, w celu udzielania kredytów, pożyczek pieniężnych lub obciążania ryzykeim tych środków w inny sposób".

Źródło: oficjalna strona internetowa KNF

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk