• Odbierz prezent
Walory producentów gier z największą przeceną kursu akcji - PlayWay (-6,4%) i TS Games (-5%). Amrest odnotował 24 mln euro (EUR) straty netto!

Wczorajsza sesja przyniosła znaczącą przecenę na Wall Street – indeks S&P 500 zniżkował o 2,5%, a Nasdaq stracił 3,5%. Wyprzedaży na rynku akcji towarzyszył wzrost rentowności amerykańskich obligacji – najwyraźniej ostatnia wypowiedź Prezesa Fed Jerome Powella tylko chwilowo uspokoiła inwestorów. Wzrost rentowności obligacji skutkuje m.in. relatywnym spadkiem atrakcyjności instrumentów udziałowych. Na rynku wzrosło zainteresowanie spółkami, które stały się w ostatnim czasie obiektem spekulacji – akcje spółki GameStop przejściowo nawet potroiły swoją wartość. W temacie koronawirusa – AstraZeneca potwierdza, że dostarczy znacznie mniej szczepionek do UE w I kw. 2021 r. niż wynika to z umowy.

Krajowy rynek nie miał jeszcze możliwości zdyskontowania wydarzeń za Oceanem – dziś prawdopodobnym scenariuszem są spadki,

tym bardziej, że kontrakty na amerykańskie indeksy wskazują na kontynuację wyprzedaży. Wczoraj indeks WIG20 zasadniczo nie zmienił swojej wartości, w ramach indeksu najmocniej podrożał Alior (+7,7%), który dziś opublikował swoje wyniki za ubiegły kwartał, które okazały się lepsze od konsensusu – zysk netto wyniósł 120 mln zł wobec szacowanych 72 mln zł, w analogicznym okresie ubiegłego roku strata netto wyniosła 20 mln zł. Najsłabiej sesję zakończyło JSW (-4,1%). Indeks mWIG40 zyskał 0,9% - wśród średnich spółek najmocniej przeceniły się walory producentów gier: PlayWay (-6,4%) i TS Games (-5%), z drugiej strony najsilniejszym walorem było PKP Cargo (+6,1%). Indeks sWIG80 zwiększył swoją wartość o 0,5% przy akompaniamencie wzrostu Asbisu o 6,4% i Astarty o 4,6%.

Z pozostałych informacji:

  • Enea utworzy odpis aktualizujący wartość udziałów Enea Wytwarzanie w wysokości 2.881 mln zł. Na krajowym rynku rozkręcił się sezon wynikowy – przed sesją poznaliśmy poniższe raporty:
  • mBank wypracował w 2020 r. 104 mln zł zysku netto – zgodnie z wcześniejszymi szacunkami.
  • Livechat w ubiegłym kwartale zyskał 26,2 mln zł netto, o 3,4% przebijając konsensus i o 66% wyniki w ubiegłego roku.
  • AmRest w IV kw. 2020 r. odnotował 24 mln euro straty netto wobec 39 mln euro zysku w poprzednim roku.
  • Kernel miał 128 mln USD zysku netto w ubiegłym kw. wobec 41 mln USD rok wcześniej.
  • Arctic Paper w 2020 r. osiągnął 104 mln zł zysku netto, wobec 125 mln zł w 2019 r.
  • Asseco BS w IV kw. wypracowało 29,4 mln zł – przy konsensusie zakładającym 27,5 mln zł, rdr zysk wzrósł o 4%.
  • Apator w ostatnim kwartale zyskał 12,8 mln zł netto, wobec 9,2 mln zł rok wcześniej.

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk