• Odbierz prezent
Walory producentów gier największymi wygranymi sesji na GPW. Akcje CD Projekt, PlayWay oraz CI Games byczo nastawione

Najważniejsze indeksy na Wall Street, pomimo wczorajszej zmiennej sesji i przejściowych strat, zakończyły dzień na plusie, a to oznacza kolejny historyczny rekord dla indeksu Nasdaq. Uzasadnienia dla lepszego zachowania indeksu spółek technologicznych można szukać w trwającym sezonie publikacji raportów finansowych za ostatni kwartał 2020r.

Podczas gdy wybrane branże wciąż zmagały się z ograniczeniami, wiele spółek technologicznych nadal wykorzystywało zwiększony popyt na ich usługi. Pomimo problemów z dostawami szczepionek, pojawiają się również pozytywne informacje - Moderna ogłosiła, że ich szczepionka działa także na nowe mutacje wirusa.

Krajowym indeksom pomimo odbicia z ostatnich godzin handlu nie udało się przebić kursów odniesienia

W indeksie największych spółek jedynie 4 walory zakończyły dzień na plusie. Podczas gdy Orange, KGHM i PGE odnotowały niewielkie umocnienie walory CD Projektu ratowały indeks WIG20 i zyskały przeszło 10%. Ten mocny wyskok notowań nabiera znaczenia ze względu na wysoką wartość obrotu jemu towarzyszącą (427 mln zł). Zwyżkę studia mogła wspierać nowa rekomendacja „kupuj” z ceną docelową 308 zł wydana przez Kena Rumpha, analityka Jefferies, pozytywnie też może działać perspektywa wydania kolejnego patcha, który może rozwiązać największe problemy gry „Cyberpunk 2077”.

W indeksie mWIG40 najmocniej przeceniły się walory banków,

obciążone przez wstrzymane dywidendy i zawiązywane rezerwy na ryzyko prawne związane z portfelem kredytów walutowych – o zawiązaniu takiej rezerwy w wysokości 380 mln zł poinformował wczoraj wieczorem Bank Millennium. Spadały również walory spółek „covidowych” tj. Mercator i Biomed, a z drugiej strony najmocniej rosły walory producentów gier PlayWay i CI Games. W indeksie sWIG80 najsłabszym, przecenionym o 11,4% walorem była Trakcja – szacunkowa strata netto za 2020 rok rzędu 65 mln zdołowała obijające od listopada notowania. Najlepszą sesję wśród mniejszych spółek odnotowała Krynica Vitamin (+8,4%).

Z pozostałych tematów wiemy już, że dzisiaj nie będzie decyzji w sprawie obostrzeń, potwierdzono, że decyzja w sprawie luzowania jeszcze nie zapadła, ale jeśli otwieranie gospodarki nastąpi to dotknie obszaru handlowego i być może części hotelarstwa.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk