• Odbierz prezent
Walory Dino oraz XTB motorami napędowymi warszawskiej giełdy - notowania GPW
fot. freepik.com

Podczas wczorajszej sesji amerykańskie spółki technologiczne mocno zawróciły, wśród kluczowych przedsiębiorstw najmocniej wzrosły notowania Tesli (+19,6%), którą wciąż od szczytu dzieli przeszło 25%-owa przecena. Zyskał również, choć w mniejszym stopniu, szeroki rynek. Dziś Izba Reprezentantów zagłosuje nad stymulusem fiskalnym Joe Bidena – po przejściu przez Senat najtrudniejszy etap projekt ma już za sobą. Europejskie indeksy odnotowały wczoraj spokojną sesję, a niemiecki DAX ustanowił kolejny rekord notowań. Po ostatnim wystrzale notowań związanym z napięciami w Arabii Saudyjskiej, ropa naftowa wraca już na swoje poziomy z lutego.

Na krajowym rynku najmocniej zyskały największe spółki,

wśród których dominowały walory Dino (+5,7%) i PZU (+5,2%), wraz ze spadającą ceną ropy wzrosty przerwały spółki paliwowe, a Lotos zakończył dzień na delikatnym minusie. Poniżej kreski znalazły się również notowania Alior Banku (-0,7%), a od całej stawki mocno odstawał CD Projekt (-3,9%). W indeksie mWIG40 ponownie bezkonkurencyjny pozostał Mabion (+19,7%) – po sesji spółka podała informację o ustaleniu ceny na 55 zł za akcję w nowej emisji serii U, łącznie wyemitowanych zostanie 2 430 554 akcji.

Dobrą sesję odnotował także XTB (+6,2%) i BNP (+5%)

pierwsza ze spółek przedstawiła dziś rano wyniki finansowe za ubiegły rok – zysk netto XTB wzrósł z 58 mln zł w 2019 r. do 402 mln zł w 2020 r. – wyniki są zgodnie z wcześniejszymi szacunkami. Z drugiej strony najsłabiej wypadła Amica (-4,4%), pomimo szacowanych wyników znacznie przewyższających poprzedni rok. Indeks małych spółek zakończył sesję właściwie bez zmian – nawet rozbieżność stóp zwrotu w ramach indeksu, jak na małe spółki, była niewielka.

Największą przecenę zaliczyła Trakcja (-3,3%) i Bioton (-3%),

a do najmocniejszych walorów należały: All in Games (+4,1%), Medicalgorithmics (+3,5%) i Games Operators (+3,5%) – ostatnia ze wspomnianych spółek poinformowała wczoraj wieczorem o złożeniu rezygnacji przez Członka Rady Nadzorczej – Aleksy Uchański zostanie powołany do zarządu spółki Rejected Games, w której większościowym udziałowcem jest Playway (który jest drugim największym udziałowcem w Games Operators)


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk