• Odbierz prezent
Wall Street- S&P500, Nasdaq i Dow Jones uchroniły się przed krachem ?

Dzisiejsza sesja za oceanem może być potraktowana jako remis w rywalizacji byków z niedźwiedziami. Co prawda wszystkie trzy główne indeksy zakończyły notowania na zielone, jednak kupujący roztrwonili znaczną część dzisiejszej zdobyczy.

Podsumowanie sesji na Wall Street

Ostatnia sesja września przyniosła umocnienie najważniejszych indeksów amerykańskich. Szeroki rynek reprezentowany przez indeks S&P 500 zyskał na wartości +0,83% wdrapując się na pułap 3363 punktów. Technologiczny Nasdaq Composite wzrósł o +0,74% do poziomu 11167 punktów. Natomiast przemysłowy Dow Jones Industrial po zwyżce o +1,20%, wylądował w rejonie 27781 punktów.

Wykres 1: S&P500 (1 dzień) 

Wykres 1: S&P500 (1 dzień)

 Wykres 2: Nasdaq Composite (1 dzień)

Wykres 2: Nasdaq Composite (1 dzień)

Wykres 3: Dow Jones Industrial (1 dzień) 

Wykres 3: Dow Jones Industrial (1 dzień)

Bilans miesiąca na indeksach S&P 500, Nasdaq i Dow Jones

Dzisiejsza sesja była bardzo istotna, ponieważ kończyła zarówno miesiąc jak i kwartał. Sprawdźmy w takim razie, co zobaczą inwestorzy posługujący się wyższymi interwałami czasowymi.

Spoglądając na wykresy miesięczne indeksów S&P 500, Nasdaq Composite oraz Dow Jones Industrial, dostrzeżemy bardzo zbliżoną sytuację techniczną. We wszystkich trzech przypadkach. Bykom udało się wyratować z poważnych opresji, ponieważ zamknięcie notować na dnie wrześniowej świeczki, uformowałoby objęcie bessy. To z kolei mogłoby nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje co najmniej średnioterminowe. Jednak popyt zdawał sobie z tego sprawę, dlatego solidnie popracował przez ostatnie dni. Nie były to może spektakularne wzrosty, ale wystarczające by pozostawić na wykresach dolne cienie.

 Wykres 4: S&P500 (10 lat)

Wykres 4: S&P500 (10 lat)

Wykres 5: Nasdaq Composite (10 lat) 

Wykres 5: Nasdaq Composite (10 lat)

Wykres 6: Dow Jones Industrial (10 lat) 

Wykres 6: Dow Jones Industrial (10 lat)

Notowania: DOW JONES

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/DJI/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk