Reklama
WIG82 745,58+1,45%
WIG202 436,05+1,72%
EUR / PLN4,30-0,27%
USD / PLN3,98-0,16%
CHF / PLN4,42+0,35%
GBP / PLN5,04+0,00%
EUR / USD1,08-0,11%
DAX18 501,15+0,13%
FT-SE7 959,96+0,35%
CAC 408 205,81+0,01%
DJI39 774,71+0,04%
S&P 5005 251,27+0,05%
ROPA BRENT86,64+1,10%
ROPA WTI82,78+1,30%
ZŁOTO2 221,18+1,34%
SREBRO24,86+1,18%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Wall Street łapie pierwsze oznaki zadyszki, a na GPW brak wyraźnego kierunku

Piotr Jaromin | 18:23 02 październik 2018
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wtorek przebiega w bardzo podobnej atmosferze jak ostatnie sesje, co w szczególności możemy zaobserwować na rynkach giełdowych. Brak wyraźnego kierunku widoczny jest również na Książęcej, na której handel w ostatnich dniach na największych spółkach przebiega w dosyć szarpany sposób.

Magazyn: Manipulacje na giełdzie

Manipulacje na giełdzie
W tym wydaniu m.in. szczery wywiad o spekulacji z osobą, która nielegalnie zarządzała kapitałem. Poruszamy tematy kryzysów finansowych oraz manipulacji na rynkach. Zamów już teraz wydanie 15 magazyn FXMAG. 
Czytaj

Kalendarz makroekonomiczny w tym tygodniu nie należy do zbyt atrakcyjnych, co nie sprzyja obraniu konkretnego kierunku. Trzeba jednak pamiętać, że w pierwszy piątek miesiąca tradycyjnie opublikowany zostanie raport z amerykańskiego rynku pracy.

Handluj na rynku akcyjnym. Prowizja dla akcji z GPW tylko 0,20% min. 2,99 PLN

 
SPRAWDŹ

Bez wątpienie kondycja amerykańskiej gospodarki wciąż jest bardzo dobra, co możemy zaobserwować między innymi w danych z rynku pracy. Inwestorzy w tym miesiącu ponownie będą skupiać się na wzroście płac, który w sierpniu przyspieszył do 2,9% r/r. Ostatnie umocnienie dolara wydaje się dyskontować prawdopodobnie lepszy raport z amerykańskiego pracy i utrzymanie lub nawet szybszy wzrost płac we wrześniu, co z pewnością byłoby kolejnym argumentem dla FED-u w kierunku utrzymania szybkiej ścieżki zacieśniania polityki monetarnej. Nie byłaby to z pewnością dobra informacja dla złotego, który porusza się w rytm walut innych krajów CEE. Dodatkowo ostatnie rozczarowanie ze strony inflacji w USA mogło być tylko przejściowe, jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie wzrosty czarnego złota, co powinno wspomagać presję inflacyjną w najbliższych miesiącach.

Wall Street wydaje się, że łapie pierwsze oznaki zadyszki. W przyszłym tygodniu pełną parą ruszy sezon wyników kwartalnych, a swoje pierwsze publikacje pokażą oczywiście największe banki. W Europie cały czas niepokoją problemy włoskiego budżetu, a ostatnie słowa Junckera sugerują, że negocjacje pomiędzy Komisją Europejską a Włochami z pewnością nie będą należały do najłatwiejszych. W tle przewijają się komentarze o kolejnej fali dezintegracji Strefy Euro i Unii Europejskiej. Wywiera to w efekcie presję na wspólną walutę, która notuje kilkutygodniowe minima.

Sesję w Warszawie kończymy umiarkowanymi spadkami. Podażowej presji opierają się walory Eurocashu, które są najsilniejszym komponentem indeksu WIG20. Dobrze zachowuje się mocno wyprzedawana w ostatnich miesiącach energetyka. Najsłabszymi branżami na wtorkowej sesji są paliwa i chemia. Amerykański S&P500 ponownie zaczyna sesję w obrębie wczorajszego zamknięcia, co idealnie obrazuje atmosferę wyczekiwania na większe impulsy w najbliższych dniach.

Reklama

 

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Piotr Jaromin

Piotr Jaromin

Analityk Rynków Finansowych XTB. Aktywny uczestnik rynków akcji. W swoich analizach posługuje się zarówno analizą fundamentalną jak i techniczną. W handlu na własny rachunek zwolennik inwestowania krótkoterminowego, które poparte jest analizą techniczną i rynkowym sentymentem. Doświadczenie zdobywał zarówno poprzez inwestycje na własny rachunek, trading w firmach proptradingowych jak i pracując w działach analiz domów maklerskich


Reklama

Czytaj dalej