• Odbierz prezent
W tym czasie nie pohandlujesz! Dni bez sesji na GPW

Śledząc notowania giełdowe można zapomnieć, kiedy wypadają dni wolne od handlu. W najbliższym czasie będzie ich całkiem sporo.

 

Najbliższy czas będzie obfitował w dni, kiedy odpoczniemy od giełdy. W tym tygodniu będą dwa dni bez sesji. Już 24 grudnia w czwartek (Wigilia) zyskamy dzień wolny od giełdy. Kolejnym dniem będzie piątek 25 grudnia – Boże Narodzenie.

W przyszłym tygodniu inwestorzy również będą mogli odpocząć od giełdy. Wolnym dniem od handlu na GPW będzie czwartek 31 grudnia – Sylwester i oczywiście także 1 stycznia – Nowy Rok.

Warto pamiętać, że 24 grudnia na giełdzie w USA handel będzie skrócony i zakończy się o godzinie 13 lokalnego czasu. Dni wolne od sesji na giełdzie w USA to 25 grudnia i 1 stycznia.

 

Dni bez sesji w 2021 roku

Po Nowym Roku kolejnym dniem bez sesji na GPW będzie Święto Trzech Króli przypadające w środę 6 stycznia. Na kolejne dni wolne przyjdzie nam długo poczekać. Będą one dopiero w Wielki Piątek 2 kwietnia oraz Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia. Kolejny dzień wolny od sesji przypadnie na poniedziałek 3 maja – Święto Konstytucji, a za miesiąc w czwartek 3 czerwca będzie Boże Ciało. Kolejne dni wolne przypadną tradycyjnie na listopad: 1 listopada – Wszystkich Świętych oraz 11 listopada Święto Niepodległości. Ostatnie dni wolne od handlu w przyszłym roku przypadną na 24 grudnia (piątek) oraz 31 grudnia (również piątek).


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk