• Odbierz prezent
W tydzień ropa WTI podrożała o kilka dolarów. Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej w centrum uwagi. Dzień na rynku

Środa to apogeum wyczekiwania na najważniejsze w tym tygodniu dane i przede wszystkim efekt posiedzenia EBC. Na froncie danych makro będzie dość spokojnie. Inflacja producentów z USA rzuci światło na siłę presji cenowej dzień przed odczytem CPI. Na rynku surowcowym kluczowy będzie raport Departamentu Energii dotyczący zmiany zapasów. Przypomnijmy, że w tydzień ropa WTI podrożała o kilka dolarów a wczorajsze szacunki API mówiły o spadku zapasów rzędu ponad 7 milionów baryłek. Na krajowym podwórku w centrum uwagi będzie posiedzenie RPP a przede wszystkim liczba decydentów skłonnych by zmienić parametry polityki. Naszym scenariuszem bazowym jest utrzymanie stóp na 1,5 proc. aż do końca 2020 roku.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: ROPA NAFTOWA (WTI)

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USOIL/

Bartosz Sawicki

Bartosz Sawicki to analityk rynków finansowych Cinkciarz.pl z kilkunastoletnim doświadczeniem, wielokrotnie nagradzany przez międzynarodowe agencje prasowe oraz największe polskie tytuły medialne. Jego misją jest tłumaczenie zawiłości świata walut i surowców w sposób przystępny i użyteczny dla odbiorców. Poprzednio kierował departamentem analiz Domu Maklerskiego TMS Brokers, z którym był związany od 2011 roku. Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Portal Cinkciarz.pl udostępnia klientom kompleksowe usługi finansowe: wymianę walut, przekazy pieniężne, płatności, karty wielowalutowe, pożyczki wielowalutowe czy transakcje na rynku Forex.  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk