• Odbierz prezent
W Polsce ma być w 2025 roku 1 milion pojazdów elektrycznych

W Polsce ma być w 2020 roku 50 tys., a w 2025 roku 1 mln pojazdów elektrycznych - wynika z projektu Polityki Energetycznej Polski 2040. Celem jest też posiadanie 6 tys. punktów ładowania o normalnej mocy oraz 400 punktów o dużej mocy ładowania w 32 aglomeracjach w 2020 roku.

 

Z kolei pojazdów CNG ma być w Polsce w 2020 roku 3 tys., a w 2025 roku ich liczba ma wzrosnąć do 54 tys.

 

W 2020 roku ma być 70 punktów tankowania CNG. W 2025 roku projekt zakłada powstanie 14 stacji LNG i 32 CNG wzdłuż najważniejszych dróg.

 

Punkty bunkrowania skroplonego gazu ziemnego (LNG) mają funkcjonować w czterech największych portach: w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i w Świnoujściu. Ma też być możliwość bunkrowania statków LNG do 2025 roku.

Notowania: TESLA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/TSLA/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk