• Odbierz prezent
W pierwsze połowie 2021 roku premiery – Death Manager VR, Wild Shooter VR, Titans VR!

PunkPirates, jedyna spółka notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie z ekspozycję na produkcję i wydawanie gier VR, po udanej premierze DANGER! Escape Lab, szykuje kolejne projekty. W pierwsze połowie 2021 roku, na rynek trafią m.in. Wild Shooter VR, Death Manager VR oraz Titans VR. Wkrótce studio zaprezentuje także kolejne gry, które aktualnie są we wczesnej fazie rozwoju. Jednocześnie PunkPirates planuje rozwój własnego pionu wydawniczego, dedykowanego grom VR.

- Tytuły, nad którymi aktualnie pracujemy, i które pojawią się na rynku w 2021 r., to strzelanka Wild Shooter VR, symulator grabarza Death Manager VR oraz gra bitewna, oparta na planszówce, Titans VR. Premierę pierwszej z nich planujemy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Dwie kolejne zadebiutują w drugim kwartale. Wild Shooter VR oraz Death Manager będą bardziej rozbudowane niż zakładaliśmy. To znacznie większe projekty od dotychczasowych w naszym portfolio. Niebawem, rozpoczniemy pierwsze działania marketingowe dedykowane tym tytułom – mówi Leszek Krajewski, członek zarządu PunkPirates ds. Rozwoju. – Nasze przyszłe produkcje tworzone są z myślą o Oculus Quest. Mamy nadzieję, że popularność gogli Facebooka, pozytywnie wpłyną na zainteresowanie naszymi grami. – dodaje Leszek Krajewski.

15 grudnia spółka, na urządzeniach PC VR, premierę miał DANGER! Escape Lab z portfolio produkcyjno-wydawniczego spółki. Tytuł, którego fabuła toczy się w laboratorium, spotkał się z dużym zainteresowanie graczy i w niespełna 48 godzin od premiery odzyskał koszty produkcji.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów pracy nad DANGER! Escape Lab. Cieszymy się, że nasz najnowszy projekt został tak dobrze przyjęty przez graczy. Tytuł dedykowany jest urządzeniom PC VR, w tym Oculus Rift. Ze względu na bieżące prace i pełne skupienie na kolejnych produkcjach, obecnie nie planujemy jego dystrybucji na urządzenia Oculus Quest – komentuje Leszek Krajewski.

W br. studio wydało również grę Escape Room VR: Stories na urządzenia VR Pico Neo 2. Aktualizacja tytułu na platformie Steam oraz Oculus Store dostępna będzie do końca br. W celu prowadzenia dalszych działań marketingowych istniejącego portfolio Spółki studio udostępniło graczom paczkę z autorskimi grami o tematyce Escape Room.

PunkPirates zakłada produkcję minimum czterech gier rocznie, o wartości nie większej niż 500 tys. zł. Celem studia jest dystrybucja nowych tytułów na samodzielne urządzenia Oculus Quest. Spółka nie wyklucza też dalszej współpracy z Pico Interactive w zakresie dotychczasowego portfolio.

W nadchodzącym roku studio chce rozwinąć również pion wydawniczy gier VR. – Prowadzimy rozmowy z producentami gier na wirtualną rzeczywistości w tej kwestii. Na pewno w 2021 roku poświęcimy dużo czasu, aby zaplanować nasz rozwój w tym zakresie. Wierzę, że przedstawimy ciekawe produkcje – dodaje Leszek Krajewski.

O PunkPirates:

PunkPirates S.A. działa od 2020 roku. To niezależne studio gamingowe, którego główną działalnością jest produkcja gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR). Spółka samodzielnie nadzoruje produkcję, publikację i marketing autorskich tytułów. W portfolio spółki znajdują się Escape Room VR, Escape Room VR Stories oraz Escape Room VR Inner Voices. Od premiery pierwszego tytułu z serii, gry sprzedały się na platformach VR-owych w liczbie 90 tys. sztuk. Od 15 grudnia na urządzeniach PC VR dostępny jest także DANGER! Escape Lab. Tytuł w niespełna 48 godzin odzyskał koszty produkcji.

PunkPirates to obecnie jedyna spółka notowana na rynku głównym GPW, która daje ekspozycję na produkcję i wydawanie gier VR.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk