• Sklep
  • Odbierz prezent
W piątek GPW wyczyści wszystkie zlecenia. Uwaga na Stop Lossy!

Przypominamy o niezwykle istotnej informacji dla wszystkich inwestorów na warszawskim parkiecie - w piątek 1 marca GPW dokona nadzwyczajnego wyczyszczenia wszystkich arkuszy zleceń, co oznacza że wszelkie aktywne zlecenia oczekujące zostaną usunięte. Dotyczy to klientów wszystkich domów maklerskich, a także głównego parkietu oraz ASO NewConnect.

 

GPW dokona unieważnienia aktywnych zleceń na mocy uchwały 62/2019 z 1 lutego 2019 r., do którego dojdzie w piątek 1 marca w momencie zamknięcia sesji giełdowej. Jest to szczególnie istotna informacja dla akcjonariuszy z aktywnymi zleceniami zabezpieczającymi Stop Loss, gdyż również one zostaną wykasowane pod koniec piątkowej sesji. Brak zlecenia zabezpieczającego lub księgującego zysk dla inwestorów, którzy zapomnieli o ich unieważnieniu może przynieść negatywne konsekwencje. Dotyczy to zarówno zleceń z „dużego parkietu”, jak i NewConnect. Wszyscy posiadacze aktywnych zleceń oczekujących będą musieli wprowadzić je na nowo podczas poniedziałkowej sesji (4 marca).

 

Unieważnienie zleceń z arkusza odbywa się regularnie po zakończeniu ostatniej sesji giełdowej w grudniu. Piątkowe czyszczenie arkusza jest jednak nadzwyczajne i wynika z rozległej zmiany na GPW, polegającej na modyfikacji kroków notowań. Od poniedziałkowej sesji (4 marca) notowania wszystkich spółek będą wyceniane do czwartego miejsca po przecinku, nie zaś do drugiego, jak ma to miejsce obecnie. Zmiana kroków notowań była wymuszona koniecznością dostosowania się do standardów na innych europejskich parkietach. W praktyce oznacza to, że akcje będą mogły zmienić swoją cenę nie tylko o jeden grosz, lecz minimalnie nawet o jego setną część (0,0001 PLN).

 

Czytaj także: GPW wprowadzi nowe indeksy giełdowe, w tym również dla spółek gamingowych

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie poinformowała o wprowadzeniu czterech nowych indeksów makrosektorowych, wśród których najmocniej oczekiwanym jest WIG. Games, skupiający spółki zajmujące się produkcją i dystrybucją gier. Nowe indeksy rozpoczną swoje notowania na poniedziałkowej sesji 18 ma.. Czytaj
GPW wprowadzi nowe indeksy giełdowe, w tym również dla spółek gamingowych

 


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk