• Odbierz prezent
W Pekao wszyscy członkowie Rady Nadzorczej złożyli rezygnację - co się stało?

We wtorkowy wieczór zarząd Banku Pekao poinformował o rezygnacji wszystkich członków Rady Nadzorczej spółki, której kadencja kończyła się w 2020 r. Na otwarciu środowej sesji akcje Pekao traciły ponad 1%.

 

Drugi pod względem wielkości bank notowany na warszawskiej giełdzie poinformował 19 maja o rezygnacji złożonej przez wszystkich ośmiu członków Rady Nadzorczej, w tym przewodniczących oraz sekretarza. Kadencja RN planowo miała zakończyć się w tym roku, do rezygnacji dojdzie jednak wraz z dniem zwołania piątkowego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, na którym podjęta zostanie decyzja ws. wypłaty dywidendy za 2019 r. Do porządku obrad włączono również wybranie członków RN nowej kadencji.

 

Decyzja członków Rady Nadzorczej została podjęta ze „względów ostrożnościowych”, dotyczących wątpliwości w kwestii okresu liczenia mandatu i kadencji członków RN w ostatnim roku pełnienia funkcji. Rezygnacja całego dotychczasowego składu Rady Nadzorczej jednego z największych banków, mimo dość sensacyjnego wydźwięku, nie jest zatem bezpośrednio związana z kondycją spółki, co można było wywnioskować z licznych komentarzy w sieci.

Mówiąc inaczej - sugerowanie, że Rada Nadzorcza rezygnuje z powodu problemów Pekao jest nadużyciem, którego w dodatku nie można rzetelnymi danymi.

 

Mimo formalnego charakteru decyzji dotychczasowych członków RN o rezygnacji, akcjonariusze zareagowali negatywnie na informację - notowania Pekao otworzyły się z niemal 1,5% spadkiem, aktualny kurs akcji wynosi zaś 51,3200 PLN (-0,66%).

Czytaj także: Bank Pekao prezentuje wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Zysk netto wyniósł 187 mln zł

12 maja Bank Pekao opublikował raport roczny za I kwartał 2020 r. Osiągnięte przez bank wyniki okazały się lepsze od szacunków analityków.   12 maja przed sesją na GPW Bank Pekao opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Wynik z tytułu odsetek wyniósł 1,43 mld zł wobec 1,3 mld zł w analogi.. Czytaj
Bank Pekao prezentuje wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Zysk netto wyniósł 187 mln zł

 

Notowania: Bank Pekao SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PEO/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk