• Odbierz prezent
W oczekiwaniu na Cyberpunk 2077. CD Projekt prezentuje wyniki za III kwartał 2020 r.

25 listopada znana spółka z branży gier CD Projekt opublikowała wyniki finansowe za III kwartał. Były one znacznie wyższe niż przed rokiem. Trwa oczekiwanie na premierę gry Cyberpunk 2077.

 

25 listopada po sesji na GPW znana spółka z branży gier CD Projekt opublikowała wyniki kwartalne. W III kwartale przychody wyniosły 104,5 mln zł wobec 92,9 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 12,5% rok do roku. Uzyskane przychody okazały się jednak niższe o 6,2% od konsensusu analityków na poziomie 111,5 mln zł.

Zysk operacyjny wyniósł 28,5 mln zł wobec 16,8 mln zł, co stanowi wzrost o 69,6% rdr. Wypracowany przez spółkę zysk operacyjny okazał się wyższy o 11,4% od szacunków analityków na poziomie 25,6 mln zł.

Wynik EBITDA był wyższy o 49,4% niż przed rokiem i wyniósł 37,2 mln zł. Przewyższył o 6,7% konsensus analityków na poziomie 34,9 mln zł.

CD Projekt zakończył III kwartał zyskiem netto w wysokości 23,4 mln zł wobec 14,9 mln zł rok wcześniej, co stanowi wzrost o 57% rdr. Konsensus analityków zakładał zysk netto na poziomie 25,1 mln zł.

Spółka poinformowała, że na osiągnięte przychody w III kwartale w największym stopniu wpływała sprzedaż gier o tematyce wiedźmińskiej, w szczególności „Wiedźmin 3” wraz dodatkami. Dużą popularnością cieszą się też „Gwint” i „Wojna Krwi”.

Najbliższy czas będzie niewątpliwie ciekawy dla inwestorów i miłośników gier. Na 10 grudnia jest planowana premiera długo wyczekiwanej gry Cyberpunk 2077.

Czytaj także: Premiera Cyberpunka 2077 coraz bliżej! Jak wpłynie na kurs akcji CD Projekt?

Zapraszamy na kolejny odcinek programu satyryczno-edukacyjnego Spółki czy spod Lady, który tym razem poświęciliśmy najważniejszej i najbardziej oczekiwanej premierze ostatnich lat. Mowa oczywiście o wypuszczeniu na rynek flagowej gry Cyberpunk 2077 przez CD Projekt. Jakie scenariusze cenowe dla najw.. Czytaj
Premiera Cyberpunka 2077 coraz bliżej! Jak wpłynie na kurs akcji CD Projekt?

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk