• Odbierz prezent
W najbliższy czwartek w sklepie Steam zadebiutuje pełna wersja Train Station Renovation od LMG!

Już 1 października na platformie Steam dostępna będzie pełna wersja symulatora renowacji opuszczonych stacji kolejowych autorstwa Live Motion Games – Train Station Renovation. Od 30 kwietnia br. grę można nabyć w trybie wczesnego dostępu (Early Access). Docelowo pojawi się także w wersjach konsolowych. Studio przygotowuje się do debiutu na NewConnect. Live Motion Games chce dołączyć do grona spółek publicznych w pierwszej połowie 2021 roku.

- Już w najbliższy czwartek odbędzie się oczekiwana przez graczy premiera pełnej i wzbogaconej wersji Train Station Renovation na komputery stacjonarne. Symulator kolejnictwa to pierwszy tytuł z naszego portfolio produkcyjnego, który od kwietnia jest dostępny w trybie wczesnego dostępu – informuje Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games. – Warto podkreślić, że już po niespełna dobie od premiery, tytuł pokrył pełne koszty produkcji, a także znalazł się w rankingu najpopularniejszych gier kwietnia, mimo że zadebiutował ostatniego dnia miesiąca – dodaje.

Akcja gry Train Station Renovation rozgrywa się na opuszczonych dworcach kolejowych. Zadaniem gracza jest renowacja zniszczonych stacji kolejowych oraz przywrócenie maszyn do pełnej sprawności. Produkcja w pełnej wersji zaoferuje 15 map, na których gracz będzie prowadził wspomniane prace – zacznie od małych wiejskich stacyjek, przygodę skończy na modernizacji stacji na ogromnych, miejskich dworcach. Studio dodało także m.in. 5 nowych stacji kolejowych, a także opcję ich malowania zgodnie z fantazją gracza. Docelowo Train Station Renovation będzie dostępne aż w 26 językach. Gra wzorowana jest na popularnym tytule House Flipper, którego wydawcą jest główny akcjonariusza spółki – PlayWay – wydawca pecetowej wersji Train Station Renovation.

Live Motion Games planuje udostępnić grę w wersjach konsolowych. Wydawcą projektu dedykowanego na PlayStation4 i Xbox One będzie Ultimate Games. Wersję na Nintendo Switch przygotuje UF Games. Spółki zajmą się także portingiem tytułu.

Wersje konsolowe tytułu pojawią się na rynku w na początku nowego roku.

Aktualnie spółka pracuje nad wieloma produkcjami. – Jeszcze do końca tego roku planujemy wydanie czterech tytułów, w tym Car Trader Simulator i Sapper Simulator. Już niebawem podamy więcej szczegółów – dodaje Michał Kaczmarek.

W pierwszej połowie 2021 roku studio chce dołączyć do grona spółek notowanych na rynku NewConnect.

Karta Steam Train Station Renovation:

https://store.steampowered.com/app/914010/Train_Station_Renovation/

***

O spółce:

Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Spółka powstała w 2017 roku.  Jej większościowym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay – który posiada 53 proc. udziałów LMG.

Strategia spółki zakłada tworzenie niskobudżetowych projektów, a następnie ich sprzedaż na całym świecie w modelu cyfrowym, za pośrednictwem platformy Steam.

Live Motion Games zamierza wejść na rynek NewConnect w I półroczu 2021 roku.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk