• Odbierz prezent
W Japonii bardzo silne spadki po dniu przerwy
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wyglądała dzisiejsza sesja na azjatyckich giełdach

Informacje o spadkach na rynkach akcyjnych to żadna nowość. Inwestorzy odwracają się od ryzykownych aktywów w chwili gdy narastają kryzysowe obawy. Spadki kontynuują najważniejsze indeksy giełdowe w azjatyckich ośrodkach.

 

W handlu nadal nie uczestniczą Chiny. W związku z tak słabym tygodniem dla giełd narastają obawy, że w poniedziałek, kiedy chińskie giełdy otworzą się po tygodniu nieobecności, zdyskontowanie przez inwestorów nowych, fatalnych informacji może doprowadzić do ogromnych spadków głównych indeksów giełdowych.

Dziś do jednodniowej przerwie, spowodowanej obchodami Święta Utworzenia Państwa, do handlu wracają rynki w Japonii. Pod nieobecność Japończyków wczoraj na pozostałych rynkach azjatyckich panowały spadkowe nastroje. Główny indeks giełdy w Hong Kongu spadł o 4,25%, a południowokoreański indeks Kospi na zamknięciu tracił 2,93%. W efekcie lawinowe spadki japońskiego Nikkei225 obserwowaliśmy już na samym początku sesji.

Za słabe wyniki japońskiego Nikkei225 odpowiada między innymi mocny jen, który w obliczu niepokojów na światowych rynkach traktowany jest jako bezpieczna przystań (podobnie jak obligacje rządowe, czy złoto).

Przebieg dzisiejszej sesji w Japonii wyznaczyło pierwsze 15 minut notowań. Najpierw rynek otworzył się luką spadkową tracąc na starcie 1,9%. W ciągu pierwszego kwadransa Nikkei225 stracił kolejne 2,5%. Dalsza część sesji odbywała się w ruchu bocznym, a na koniec indeks zamknął się ze stratą 4,84%. Była to siódma spadkowa sesje wśród ostatnich ośmiu.

 

Wykres 1. Nikkei225 –dzisiejsza sesja

FXMAG forex w japonii bardzo silne spadki po dniu przerwy 1


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk