• Odbierz prezent
W jaki sposób skutecznie wykorzystać wskaźnik MACD?
fot. freepik.com

Jednym z najpopularniejszych wskaźników analizy technicznej jest niewątpliwie Moving Average Convergence Divergence. Prawdopodobnie nie raz już o nim słyszałeś, a może nawet na co dzień z niego korzystasz. Jednak czy robisz to poprawnie? Podczas najbliższego webinaru edukacyjnego, przedstawię Ci kilka możliwości, jak można zaimplementować MACD do swojej strategii, a także podpowiem na co w szczególności warto zwrócić uwagę. Pamiętaj jednak, że nie ma takiego wskaźnika, który da nam 100% skuteczność. Do każdego z nich należy mieć ograniczone zaufanie, dlatego praktyka ma gigantyczne znaczenie oraz wpływ na końcowy rezultat. Jeżeli chcesz poznać MACD, to zapraszam Cię na wirtualne spotkanie, które odbędzie się w środę, 21 lipca, o godzinie 20:00. Jest ono całkowicie bezpłatne dzięki współpracy z brokerem Orbex.

Wskaźnik MACD

Jednym z najczęściej stosowanych wskaźników analizy technicznej jest MACD. Jeżeli jesteś na rynku chociaż przez kilka miesięcy, to nie tylko o nim słyszałeś, ale prawdopodobnie nawet poczyniłeś pierwsze testy jego skuteczności. Na wstępie warto wyraźnie podkreślić, że MACD nie jest Świętym Graalem, dlatego nie licz na to, że po odpaleniu tego wskaźnika na platformie, będziesz mieć same zyskowne transakcje. Ta metoda ma za zadanie pomóc nam w uzyskaniu przewagi statystycznej, która w długim terminie zapewni nam dodatnią stopę zwrotu. Jednak zanim to nastąpi, niezbędne jest abyśmy poprawnie korzystali z tego wskaźnika. Jeżeli chcesz zbudować swoją strategię w oparciu o wskaźnik MACD lub chcesz go po prostu dokładnie poznać, to ten webinar jest właśnie dla Ciebie.

Zarezerwuj miejsce na webinarze

20% rabatu w sklepie FXMAG

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem Akademii Inwestora, to możesz zaoszczędzić aż 20%. Wystarczy, że podczas zamawiania wpiszesz kod rabatowy WEBINAR. Cenowe dyskonto obowiązuje także na prenumeratę Magazynu Inwestor oraz pozostałe produkty ze sklepu FXMAG.

Czy warto zainwestować w Akademię Inwestora? Jest to ponad 50 godzin wiedzy na temat rynków finansowych. Zagadnienia są tak obszerne, że niezależnie czy dopiero zaczynasz, czy jesteś już na rynku od dłuższego czasu, to znajdziesz coś dla siebie. Głównym prowadzącym jest Dawid Augustyn, redaktor naczelny Magazynu Inwestor, a przede wszystkim inwestor z kilkunastoletnim doświadczeniem. W lekcjach dotyczących praktyki tradingu, przedstawia wiele szczegółów swojej strategii inwestycyjnej.

Przejdź do sklepu FXMAG


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk