• Odbierz prezent

W jaki sposób odpowiednie interpretować rekomendacje Biur Maklerskich? Zalecenia ekspertów Trigon DM SA dla akcji Bank Handlowy SA
fot. freepik.com

Czym tak naprawde jest w teorii rekomendacja giełdowa? Z pewnością większość z Was przynajmniej raz spotkała się ze wspomnianym wyżej pojęciem. Rekomendacja jest okresową publikacją najczęściej autorstwa analityków domu lub biura maklerskiego, instytucji kredytowej czy innych firm. Publikacja taka powstaje głównie po to, aby pomóc akcjonariuszom dokonać jak najlepszych inwestycji. Prawdą jest, że rekomendacje nie zawsze się sprawdzają, należy tutaj wspomnieć o tym, że aby korzystać z zaleceń trzeba potrafić je odpowiednio ocenić, a co za tym idzie mieć wystarczające pojęcie o funkcjonowaniu giełdy i rynku akcji. Pełna definicja rekomendacji została zapisana w Rozporządzeniu Ministra Finansów.

Publikacja musi zawierać:

  • autora,
  • datę publikacji materiału,
  • horyzont czasowy,
  • zapisek dotyczący tego, do kogo kierowany jest materiał,
  • zalecenia,
  • cenę docelową,
  • zasady aktualizacji,
  • oraz analizę biznesu.

W treści dokumentu głównymi wartościami, na które zwracają uwagę odbiorcy są zalecenia analityka oraz cena docelowa akcji spółki.

Skrót rekomendacji giełdowej biura maklerskiego Trigon DM SA dla spółki Bank Handlowy SA

Firma rekomendująca Trigon DM SA dnia 2021-12-10 00:00 wystawiła rekomendację dla akcji Bank Handlowy SA. Bieżące notowania akcji spółki utrzymują się na poziomie 59.2 PLN, a cena docelowa jest ustalona na 69 PLN. Sporządzający wystawił zalecenie kupuj. Wcześniejsza rekomendacja dla tej samej spółki była opublikowana 2020-12-10 00:00, gdzie ówczesna cena wynosiła 36.95 PLN, z kolei cenę docelową ustalono wówczas na: 36.95 PLN. Biuro maklerskie wydało wtedy zalecenie sprzedaj

 

X

Nazwa spółki, której dotyczy rekomendacja

Biuro Maklerskie

Data wystawienia

Zalecenia analityków

Bieżący kurs

Cena docelowa

Bieżąca rekomendacja

Bank Handlowy SA

Trigon DM SA

2021-12-10 00:00

kupuj

59.2

69

Wcześniejsza rekomendacja

Bank Handlowy SA

Trigon DM SA

2020-12-10 00:00

sprzedaj

36.95

32


Rekomendacje giełdowe

Tutaj znajdziesz materiały zawierające rekomendacje giełdowe i zalecenia analityków dla wszystkich spółek notownych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wystawiane są przez domy i biura maklerskie, w oparciu o wszelkie dane i sprawozdania finansowe udostępniane przez spółki akcyjne, analizę otoczenia oraz analizę biznesu. Wystawcy rekomendacji nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestorów oparte na udostępnianych zaleceniach. Treść rekomendacji dostarcza agencja informacyjna - Notoria Serwis.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk