• Odbierz prezent
W grupie spółek WIG20 najmocniej dociążyły indeks spółki paliwowe, banki i oczywiście akcje CDPROJEKT

Czwartkowe notowania przyniosły niewielkie obsunięcie notowań na krajowym rynku. Na wykresie dziennym FW20 kurs pozostaje w kanale bocznym i po nieudanej próbie testowania górnego ograniczenia odbija w dół. Podstawa kanału, jako w tym przypadku najbardziej naturalne wsparcie, przebiega przy wartości 1887 pkt.

Jak pokazują zmiany LOP,

ostatni wzrost podaży należy przypisać zamykaniu pozycji, a jak wskazują zmiany kursu była większa presja na domykanie długiej pozycji. Na wykresie świecowym został potwierdzona odwracająca kierunek formacja harami. Od strony wskaźników AT obecną sytuację rynkową najlepiej diagnozują RSI powracający do wcześniejszej konsolidacji oraz ADX, który będąc poniżej obu linii DMI wskazuje na trend horyzontalny.

Na wykresie 60-min jest wykazywany krótkoterminowy trend wzrostowy

Obecna korekta została wyhamowana blisko poprzedniego szczytu 1970 pkt. umocnionego szeroką luka cenową. Ale potencjalnym zagrożeniem jest utrzymany sygnał sprzedaży na MACD oraz dolne wybicie z ponad 2 tygodniowego kanału wzrostowego na RSI. W grupie spółek WIG20 najmocniej dociążyły indeks spółki paliwowe, banki i CDPROJEKT.

Na giełdach zagranicznych wczorajsza sesja przyniosła niewielkie zwyżki głównych indeksów,

poranne notowania kontraktów terminowych na DAX i SP500 wykazują jednak niewielkie odchylenie od wczorajszego popołudnia implikując adekwatnie neutralny początek sesji dla FW20. Słabo wybrzmiał poranny raport z Niemiec o produkcji przemysłowje wykazujący jej spadek w lutym o 6,4% r/r.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk