• Odbierz prezent
W Europie czuć spowolnienie… PROTEKTOR SA (raport aktualizujący)
fot. materiał własny

Protektor zaopatruje w obuwie wiele sektorów (m.in. HoReCa, przemysł, budownictwo, sektor medyczny) i jest w pewnym sensie barometrem gospodarki zarówno w Polsce (ok. 20% przychodów) jak i w Europie Zachodniej (ok. 80% przychodów), ponieważ prognozowane spowolnienie gospodarcze na tych rynkach jest na bieżąco dyskontowane w notowaniach Grupy.

 

W Europie czuć spowolnienie… PROTEKTOR SA (raport aktualizujący) - 1

 

Wyniki za I kwartał 2023 ukazują wzrost przychodów (+1,3% r/r), co w warunkach inflacji oznacza spadek sprzedaży wolumenowo. Marża brutto na sprzedaży w tym okresie była na podobnym poziomie co rok wcześniej i wyniosła 36 proc. Zysk operacyjny wzrósł do 1,9 mln zł, natomiast I kwartał 2023 zakończył się zyskiem w wysokości 0,7 mln zł (-13,7% r/r). W naszej ocenie, strona przychodowa Spółki wciąż wykazuje potencjał do wzrostów, jak również widzimy pozytywne tendencje w odbudowie rentowności na wszystkich poziomach.

 

Zobacz także: Dobry początek roku, ale teraz może być coraz ciężej – spółka K2 Holding i najważniejsze informacje z ostatniego okresu

 

W Europie czuć spowolnienie… PROTEKTOR SA (raport aktualizujący) - 2

 

Oceniając obiektywnie wyniki Protektora za I kwartał 2023 roku i biorąc pod uwagę kondycję wszystkich branż będących odbiorcami produktów Grupy, nieznacznie korygujemy w górę nasze poprzednie prognozy i podnosimy cenę docelową z 2,7 zł ma 2,8 zł na koniec 2023 roku.

W Europie czuć spowolnienie… PROTEKTOR SA (raport aktualizujący) - 3

 

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

 


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect. W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk