• Odbierz prezent
W Ameryce rozpoczyna się najostrzejsza część prezydenckiej kampanii wyborczej

W Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się najtrudniejsza część kampanii prezydenckiej, co jest istotnym wydarzeniem z perspektywy globalnej. Wybory w USA odbędą się już 3 listopada, a Joe Biden jest liderem w sondażach. Można się spodziewać, że obecny prezydent Donald Trump zacznie posługiwać się agresywną retoryką, a jego przyszłe działania mogą być nieprzewidywalne. Znaczącą rolę może też odegrać jego pozytywny wynik testu na koronawirusa. Prezydent musi poddać się kwarantannie oraz obserwować, jak będzie wyglądało jego zdrowie w najbliższych dniach. Jest więc możliwe, że wartość dolara amerykańskiego, a także amerykańskich aktywów finansowych może być w nadchodzących tygodniach bardziej niestabilna niż w ostatnim czasie.

Na podstawie dwóch istotnych czynników: drugiej fali koronawirusa rozprzestrzeniającego się w Europie i zbliżającego się twardego Brexitu można przewidywać, że wahania na rynkach pozostaną wysokie przez pewien czas. Nie wpłynie to korzystnie na waluty regionalne, takie jak polski złoty, korona czeska czy węgierski forint, a znaczące umocnienie tych walut do wartości, które osiągnęły na początku roku, jest mało prawdopodobne. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że kraje te zdecydowały się na skrajnie luźną politykę pieniężną.

Złoty umocnił się w tym tygodniu, korygując część strat z poprzednich tygodni. W piątek rano para walutowa PLN/EUR była notowania na poziomie 4,49. Kurs eurodolara wzrósł do 1,174 USD/EUR.

Marta Pawlik, analityczka instytucji płatniczej AKCENTA

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Akcenta

AKCENTA to międzynarodowa instytucja płatnicza, oferująca obsługę transakcji walutowych dla firm zajmujących się eksportem i importem.AKCENTA specjalizuje się w wymianie walut, realizacji płatności zagranicznych i transakcjach zabezpieczających kursy walut. Przewagami AKCENTY wobec banków są bardzo dobre oferowane kursy walut, które każdy Klient może negocjować, niskie opłaty za przelewy międzynarodowe oraz bezpłatne rachunki. Przewagą AKCENTY wobec kantorów internetowych jest specjalizacja w kierunku obsługi firm i pełna oferta usług walutowych uwzględniających potrzeby przedsiębiorstw, w tym transakcje z rynku terminowego (forwardy).AKCENTA działa na rynkach finansowych od ponad 20 lat, obecnie w 7 krajach Europy: w Czechach, Francji, Niemczech, Polsce, Rumunii oraz na Słowacji i Węgrzech. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk